Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Dwudziestka Maćka

Odsłony: 1403

Namysłowski Start zakończył już rozgrywki IV ligi w sezonie 2018/19, niemniej nasza czerwono-czarna familia nie zakończyła świętować. Tak się składa, że dziś jeden z naszych NKS-owców Maciej Świerczyński obchodzi okrągłe urodziny, kończąc 20 lat. Maciek, to jeden z wielu wychowanków naszego klubu, który do drużyny seniorów dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Maciek, zwany też przez kolegów z drużyny „Świrem”, to chłopak o drobnych warunkach fizycznych (170 cm wzrostu), ale o naprawdę dużym potencjale. To jeden z tych młodych graczy, w których upatrujemy solidną ligową przyszłość. Niewysoki, ale bardzo szybki i ruchliwy – do tego z oryginalnym „krótkim zwodem” – Maciek sprawia regularne kłopoty zawodnikom drużyn przeciwnych, wchodząc ze skrzydła w środek pola lub szarżując flankami z piłką przy nodze. To zawodnik, z każdym półroczem gra bardziej wyrachowany i „luźny” futbol. Piłka przy nodze nie sprawia mu absolutnie żadnych problemów i operuje nią naprawdę znakomicie. Maciek, to gracz mogący występować zarówno na skrzydle, jak i w ataku. Na obecną chwilę Maciej Świerczyński zanotował łącznie 77 seniorskich występów w czerwono-czarnych barwach (72 w IV lidze i 5 w Pucharze Polski), mając też na koncie 7 zdobytych goli. Siódemek w jego statystyce jest co niemiara, więc dodajmy jeszcze, że „Świru” najczęściej występuje z numerem 7 na koszulce 😉 Od dwóch lat Maciek jest postacią regularnie zaczynającą mecze Startu w wyjściowym składzie i co kibiców szczególnie cieszy, nie bojącą się mimo stosunkowo młodego wieku, brać odpowiedzialności za grę na swoje barki. Przyjemna przyszłość więc przed nim!

 

Fot.: Maciej Świerczyński kończy dziś 20 lat. [zdjęcie: Agnieszka Michalska]

 

Maćkowi życzymy zdrowia, szczęścia w życiu osobistym oraz sukcesów. Oczywiście życzymy mu również samych udanych występów w barwach Startu w kolejnym sezonie, a w przyszłości gry na poziomie co najmniej centralnym. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy „Dumy Namysłowa”. Sto lat „Świru”! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy