Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

SERWIS: Historia

Odsłony: 27824

HISTORIA STRONY INTERNETOWEJ STARTU NAMYSŁÓW

Niniejsza strona internetowa klubu NKS Start Namysłów jest STRONĄ NIEOFICJALNĄ. Uruchomiliśmy ją 9 sierpnia 2007 r., w miejsce poprzedniej, zawieszonej i zlikwidowanej pod koniec czerwca 2007 r.

Jesteśmy kontynuatorami tradycji poprzednich stron Startu, w formie nieoficjalnej tworzonych od początku jesieni 2003 roku. Twórcą i administratorem pierwszego w historii portalu NKS-u (a jednocześnie jednego z pierwszych na Opolszczyźnie) był Pan Tomasz Drobik. Strona o adresie www.startnamyslow.republika.pl, narobiła nieco "szumu" w sieci, lecz przetrwała tylko do zakończenia rundy jesiennej.

Na reaktywację witryny Startu trzeba było czekać dokładnie rok. Jesienią 2004 roku nastąpiła druga próba zaistnienia. Niestety, historia się powtórzyła i po kilku miesiącach działalności ta znów została zawieszona.

Trzecie podejście przypadło na początek sezonu 2005/06. Tym razem praca nad stroną została zorganizowana bardziej profesjonalnie. Po raz pierwszy nad portalem czuwało kilka, ściśle współpracujących ze sobą osób (m.in. dołączył autor obecnej witryny). Zgromadzony materiał został szybko przeniesiony na płatny serwer, dzięki czemu mogliśmy się wówczas pochwalić oryginalną domeną www.start-namyslow.com. Niestety, mimo dobrych recenzji internautów na temat rzetelności przekazu informacji, w czerwcu 2007 r. z dalszej pracy wycofał się dotychczasowy administrator. Tym samym po raz kolejny "zniknęliśmy" z globalnych zasobów sieci.

Przerwa nie trwała jednak długo. Ku uciesze (nie tylko) namysłowskich kibiców, reaktywacja w zasobach www nastąpiła na początku sierpnia 2007 r., już pod obecnym adresem: StartNamyslow.pl. Pierwsze trzy miesiące były okresem przejściowym. Natomiast na przestrzeni kolejnych 6 lat (31.10.2007 – 31.07.2013) kibice zapamiętali głównie wysoki poziom wytwarzanych materiałów, a także charakterystyczny wygląd witryny, który już tylko w formie ciekawostki historycznej prezentujemy poniżej (patrz zdjęcie w lewej kolumnie):

Fot.: Wygląd portalu w latach 2007-2013. Fot.: Aktualny layout witryny (uruchomiony 01.08.2013 r.)

Wydarzeniem wakacji 2013 roku było pojawienie się nowej wersji portalu, przygotowanej przez Pana Jakuba Popeckiego, właściciela firmy informatycznej „NamIT”. W miejsce starego, niewydolnego już w wielu aspektach HTML-a, nasz nowy Webmaster opracował witrynę spełniającą wszelkie standardy nowoczesnej www. Od 1 sierpnia 2013 r. możemy pochwalić się profesjonalną, funkcjonalną i  w pełni interaktywną stroną internetową klubu, który zwyczajnie na to zasługuje.

 
Fot.: Charakterystyczne logo witryny Startu jest z nami od października 2009 roku.

Sumienna praca związana z szybkim i rzetelnym przekazywaniem wiadomości na temat boiskowych osiągnięć piłkarzy Startu, jak i spraw organizacyjnych w klubie, doceniona została w lutym 2010 r. Podczas II Gali Piłkarskiej Opolszczyzny (organizowanej przez Opolski Związek Piłki Nożnej oraz "Nową Trybunę Opolską") portal StartNamyslow.pl (wraz z witryną ruchzdzieszowice.pl) uhonorowany został nagrodą "Za Promocję Piłki Nożnej w województwie opolskim", jako Najlepsza Piłkarska Strona Internetowa Opolszczyzny w 2009 roku. To dla nas niezwykle cenne wyróżnienie, dodatkowo motywujące nasz skromny zespół do dalszej, sumiennej pracy przy stronie.

Obecny skład osobowy redakcji jest bardzo skromny. Od sierpnia 2007 r. rolę administratora i redaktora naczelnego piastuje Krzysztof Kopka, natomiast grono redakcyjne tworzy Tomasz Drobik. Jeśli czas pozwala, to możemy też liczyć na świetne fotografie autorstwa Artura Musiała. W miarę możliwości wspierają nas też inni pasjonaci, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

Naszym celem jest towarzyszenie Startowi Namysłów stale, tak w chwilach triumfu, jak i odpukać, gorszego okresu. Wyznajemy bowiem zasadę, że marsz w jednym szeregu z klubem na dobre i złe jest prawdziwą miarą wierności i oddania kibica.

Niezmiennie chcemy być szybcy, dokładni i tradycyjnie obiektywni. Za motto przyjęliśmy skrót NKS, który w naszym wydaniu brzmi "Niezależni Konstruktywni Szybcy". Po prostu cały czas staramy się dążyć do doskonałości. Dlatego nie zamykamy nikomu "drzwi do redakcji" i każdego chętnego serdecznie zapraszamy do współpracy. Dołóżcie swoją cegiełkę w opisywaniu dokonań "Legendarnych Czerwono-Czarnych". [KK]