Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Stadion

Odsłony: 44900

INFORMACJE O STADIONIE

Obiekt: stadion piłkarsko-lekkoatletyczny

Nazwa: Stadion Sportowy w Namysłowie

Adres: 46-100 Namysłów, ul. Pułaskiego 5

Wymiary boiska: 100,5 x 64 m

Pojemność widowni: 2.280 miejsc (w tym 1.980 siedzących).

Stadion Sportowy w Namysłowie, na którym mecze rozgrywa zespół Startu, położony jest w północnej części miasta przy ul. Pułaskiego. Obiekt otoczony jest osiedlem domków jednorodzinnych oraz przylegającym do niego parkiem, dzięki czemu posiada wyjątkowy urok i charakter.

Na stadionie znajdują się dwa pawilony. Jeden z nich wybudowany został w 1963 r. z funduszów Totalizatora Sportowego, 11 lat po założeniu klubu. Natomiast drugi, aktualnie użytkowany, postawiono podczas drugoligowych występów Startu (pod koniec lat 90-tych). I właśnie w drugim z budynków znajduje się obecnie szatnia i pomieszczenia klubowe. W obiekcie znajduje się również punkt gastronomiczny oraz pokoje noclegowe.

Aktualna pojemność stadionu, to 2.280 miejsc. Obiekt posiada trawiastą murawę do gry w piłkę nożną oraz bieżnię lekkoatletyczną Na stadionie znajdują się dwie trybuny dla widzów, umiejscowione po obu stronach prostych bieżni. Trybuna z krzesełkami żółto-niebieskimi (wschodnia) wybudowana została w okresie gry Startu Namysłów w II lidze. Z kolei trybuna w barwach czerwono-czarnych ukończona została na początku XXI wieku, już po reaktywacji klubu. Stadion posiada 1.980 miejsc siedzących. Na obiekcie jest też 300 stojących, przeznaczonych dla kibiców gości w specjalnie wyznaczonym sektorze.

Dojazd do stadionu:

od strony Kluczborka - ul. Bohaterów Warszawy dojeżdżamy do ronda, gdzie na pierwszym wyjeździe skręcamy w prawo. Następnie poruszamy się ul. Sikorskiego. Przez kolejne rondo przejeżdżamy prosto i po ok. 400 metrach dojeżdżamy do pierwszego skrzyżowania, gdzie skręcamy w prawo, w ul. Parkową. Jadąc ul. Parkową dojeżdżamy do krytej pływalni, przy której skręcamy w lewo, kontynuując jazdę do końca ul. Parkowej. Następnie skręcamy w prawo w ul. Pułaskiego, gdzie po pokonaniu ok. 300 metrów dojeżdżamy do stadionu.

od strony Oleśnicy - poruszamy się ul. Oleśnicką, a następnie na wysokości namysłowskich błoń (mamy je po lewej ręce) skręcamy w lewo, w ul. Sikorskiego. Dalej poruszamy się w ten sam sposób jak w przypadku dojazdu opisanego powyżej. [KK]