Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

"Smolar" świętuje

Odsłony: 627

Dziś kolejne urodzinowe święto w czerwono-czarnej rodzinie Startu. Jubilatem okazuje się być Kamil Smolarczyk, który w dniu sparingu z rezerwami Śląska Wrocław kończy 23 lata. Atakujący bramkę rywali gracz jest klubowym wychowankiem, który do seniorskiej drużyny Startu Namysłów trafił w maju 2013 r. (po tym jak w drużynie panował spory kryzys kadrowo-organizacyjny).

23-letni Kamil ujawnił wówczas niemałe możliwości, dosyć szybko aklimatyzując się w piłkarskich realiach Startu, skutecznie też walcząc o miejsce w wyjściowej jedenastce czerwono-czarnych. Mimo wciąż młodego wieku, K.Smolarczyka cechuje całkiem spory potencjał piłkarski, który w niemałej liczbie gier zdołał zaprezentować. To zawodnik o dobrych parametrach fizycznych (wysoki), do tego szybki, skoczny i z dobrą techniką. Stylem poruszania się po boisku Kamil przypomina nieco Thierry’ego Henry, choć akurat nad skutecznością (nawet w IV-ligowych warunkach) musi wciąż sporo pracować. Kamil potrafi zaskoczyć na murawie i chcielibyśmy, aby rywali zaskakiwał tylko i wyłącznie w pozytywnym aspekcie. Jak wspomnieliśmy, w seniorskich barwach Startu Kamil zadebiutował w maju 2013 roku, w przegranym meczu z Pniówkiem w Pawłowicach Śl. (0-1). Gra jednak w naszym klubie nieprzerwanie, więc zaliczył nie tylko mecze w III lidze, ale przede wszystkim na czwartym froncie oraz w bojach pucharowych. Do tej pory zagrał w naszym klubie w 137 meczach (33 w III lidze, 96 w IV lidze i 8 Pucharze Polski), strzelając w nich 15 goli (13 ligowych i 2 w wojewódzkim Pucharze Polski).

Fot.: Kamil Smolarczyk (na zdjęciu) kończy dziś 23 lata. [zdjęcie: Agnieszka Michalska]

 

Kamilowi życzymy zdrowia, szczęścia i zadowolenia z każdego dnia. A w aspekcie sportowym dołożenia cegiełki w dobry występ Startu Namysłów w IV lidze opolskiej. Życzymy mu również większego spokoju i wyrachowania pod bramką przeciwników oraz osiągnięcia granicy 20 trafień w czerwono-czarnych barwach. Życzenia składają koledzy z zespołu, klubowi działacze oraz sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat Kamil! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy