Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

PILNE: Mamy utrzymanie!!!

Odsłony: 8117

Blisko miesiąc trwała niepewność piłkarzy i kibiców Startu Namysłów, związana z klasą rozgrywkową, w jakiej w przyszłym sezonie występować będą czerwono-czarni. Dziś jednak nasze nerwowe oczekiwanie znalazło w końcu swój epilog. Ale zanim o konkretach, w skrócie przypomnijmy, że namysłowianie w ostatniej kolejce IV ligi opolskiej niejako rzutem na taśmę wskoczyli na 14. miejsce (z pozycji 16-tej), które jako jedyne dawało jeszcze nadzieję na zachowanie ligowego bytu. Nadzieja ta związana była z poważnymi kłopotami organizacyjno-finansowymi II-ligowego spadkowicza, Nadwiślana Góra (choć kilkanaście dni wcześniej musiało zostać spełnionych kilka innych warunków i… zostało!). Przez blisko miesiąc zawirowania wokół ekipy z Góry były naprawdę spore, niemniej działacze z tej małej miejscowości, niezależnie od toczących ich problemów, złożyli wniosek licencyjny na grę w III lidze, walcząc o uratowanie futbolu na dobrym poziomie. Dodajmy wniosek, który w przypadku pozytywnej decyzji związkowych działaczy dałby oczywiście szansę Nadwiślanowi na grę w III lidze, a Startowi automatycznie zamknął możliwość dalszych występów w IV lidze. Ale nie tylko Start oczekiwał na wieści z Katowic, bowiem w identycznej jak nasza drużyna sytuacji znalazł się też Ruch Zdzieszowice (utrzymanie w III lidze kosztem Nadwiślana lub spadek), GKS Grodków (utrzymanie w klasie okręgowej lub spadek) oraz Fortuna Głogówek (utrzymanie w klasie A lub degradacja).

W czterech opolskich ośrodkach kibice i piłkarze mogą głęboko odetchnąć, gdyż dziś Komisja Licencyjna przy Śląskim ZPN negatywnie rozpatrzyła wniosek Nadwiślana na grę w III lidze. Dla nas oznacza to, że START NAMYSŁÓW UTRZYMAŁ SIĘ W IV LIDZE OPOLSKIEJ, podobnie jak pozostałe ekipy z naszego regionu w swoich dotychczasowych ligach!

W ostatnich dniach coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazywało, że tak właśnie się stanie, niemniej dopóki decyzji nie było, niczego nie mogliśmy być pewni. A jednak wszystko przebiegło po naszej myśli! Oczywiście mamy świadomość, że mocno nam się poszczęściło, bo nasza sportowa degradacja stała się faktem 11 czerwca. Skoro jednak pojawiła się furtka w postaci decyzji przy zielonym stoliku, to trudno, abyśmy mieli z tego powodu wyrzuty sumienia. Szkoda nam oczywiście błyskotliwej furory jaką w ostatnim okresie zrobiła ekipa Nadwiślana (czytaj: gra w II lidze polskiej), no ale takie jest życie, że dramat jednych okazuje się być szczęściem innych. I tak też jest w powyższym przypadku, gdzie tragedia sportowa klubu z Góry okazała się szczęściem w czterech innych ośrodkach (i to w komplecie z Opolszczyzny)!

Fot.: - Utrzymaliśmy się w IV lidze! - zdają się krzyczeć ze szczęścia piłkarze Startu Namysłów.
[zdjęcie: Artur Musiał/StartNamyslow.pl]

 

Dziś piłkarskich kibiców czeka wisienka na torcie w postaci drugiego półfinału trwających we Francji Mistrzostw Europy, w którym mający ogromne oczekiwania gospodarze zmierzą się z Niemcami, tradycyjnym kandydatem do końcowego triumfu. Nie ukrywamy jednak, że w Namysłowie prawdziwym świętem jest informacja o zachowaniu IV-ligowego bytu przez nasz NKS! To jest powód do konkretnego świętowania, wystrzelenia szampanów i wzniesienia toastu, nawet jeśli musieliśmy na to czekać miesiąc i niewiele od nas zależało.

Ostatnią relację w sezonie z pojedynku Olimpia Lewin Brzeski – Start Namysłów (1-3) zatytułowaliśmy „Niemożliwe nie istnieje?”, już wtedy sugerując, że mocno zawiły scenariusz różnych zależności prawdopodobnie pójdzie po naszej myśli. Tak się też stało, więc w przypadku czerwono-czarnych pytajnik po raz kolejny w naszej szalonej historii możemy wrzucić do kosza! Zachowaliśmy miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej Opolszczyzny i to jest najważniejsze! A przy okazji mamy nadzieję, że równie nerwowy i stresujący sezon nie będzie już nigdy udziałem „Legendarnych Czerwono-Czarnych”… Póki co ogromnie się cieszymy, z niecierpliwością oczekując na… nowy IV-ligowy terminarz.

A teraz czas na świętowanie! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne