1T: Start Namysłów - Śląsk Łubniany 3-2

Odsłony: 1752

W sobotę 30 marca odbył się pierwszy mecz namysłowskich trampkarzy w rundzie wiosennej I ligi wojewódzkiej tej kategorii wiekowej. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla naszego zespołu, bo już na początku spotkania sytuację „sam na sam” z bramkarzem wykorzystał Antek Paradowski i tym samym otworzył wynik spotkania (1-0). Gracze z Łubnian nie poddali się jednak i krótko przed przerwą doprowadzili do wyrównania, po tym jak sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany przez Jendrycę.

W drugiej połowie mecz był wyrównany, aż w końcu przed polem karnym został faulowany Paradowski. Arbiter podyktował wówczas rzut wolny, który perfekcyjnym uderzeniem „w okienko” na gola zamienił Olivier Warowy (2-1). Natomiast po kilkunastu minutach w sytuacji „1 na 1” z golkiperem znalazł się Bartek Smagacz i z dość ostrego kąta podwyższył rezultat na 3-1 dla gospodarzy. Ambitnie walczący zespół z Łubnian nie poddał się jednak, do końca walcząc o korektę wyniku. I to mu się w przedłużonym czasie gry udało, gdy w zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Kowalski. Mimo zrywu, nie udało się już jednak Śląskowi doprowadzić do remisu, co oznacza, że trzy punkty zostają w Namysłowie, a Start cały czas rywalizuje o fotel lidera ze Swornicą Czarnowąsy.

Po 10. seriach Start Namysłów zajmuje 2. pozycję z identycznym dorobkiem, co lider, czyli 25 punktów (8-1-1, bramki 30-13). Z kolei Śląsk Łubniany plasuje się na 4. miejscu z bilansem 18 „oczek” (6-0-4, gole 39-18).

Smarchowice Śląskie, dn. 30.03.2019 r. (sobota) – godz. 11:00
10. kolejka I ligi trampkarzy, grupa I

NKS START NAMYSŁÓW – ŚLĄSK ŁUBNIANY 3-2 (1-1)

1-0 Paradowski 8’
1-1 Jendryca 30’ rzut karny
2-1 O.Warowy 48’
3-1 Smagacz 67’
3-2 Kowalski 70+1’

NKS START: M.Najman – Kwiatkowski, Smolarczyk, Nowak, Borys, Paradowski, Smagacz, Raduchowski, O.Warowy, Klimczak, Hrebenyk [k].
Grali ponadto: Fila, Kot, Łukasiewicz, Kobryń, A.Kowalczyk.
Trener: Kamil BŁACH.

ŚLĄSK: Kaczmarczyk – Jagosz, Warmons, Beneda, Jendryca, Staś [k], W.Młynarski, Kowolik, Poliński, Futkowski, Kusiak.
Grali ponadto: Werner, M.Młynarski, Kowalski, Garbowski, Słaby, Majiczek.
Trener: Paweł BZDĘGA.

Sędziował: Jakub Łukasiewicz (KS Opole).

Mecz trwał: 72 minuty (35+37).

P.S. Zdjęcie oraz opis na podstawie relacji dostępnej na facebookowym profilu namysłowskich trampkarzy.