OLJM: Pomologia Prószków - Start Namysłów 4-2

Odsłony: 1997

Premiera wiosny w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych nie zostanie zapisana w naszym obozie na plus. Młodzi Startowcy i owszem, podjęli walkę z faworyzowanym przeciwnikiem, czyli prószkowską Pomologią, ale po ostatnim gwizdku musieli uznać jego wyższość. Do przerwy rywale dość pewnie prowadzili 2-0 i mało kto liczył na emocje po zmianie stron. Tymczasem za sprawą kapitana Kuby Kowalczyka nasz zespół dwukrotnie łapał z gospodarzami „kontakt” i niewiele brakowało, aby mógł wyjechać z co najmniej punktem (Kuba dwukrotnie przytomnie wykorzystał błędy Bila i Hajduka). Naturalnie pochwalić należy nie tylko strzelca gola, ale i pozostałych kolegów, którzy mocno się napracowali, żeby uprzykrzyć życie rywalowi. Mecz się po przerwie otworzył, czerwono-czarni naciskali, ale tym razem się nie udało, bo Pomologia była dobrze dysponowana w polu, do tego jej piłkarze mieli nieźle ustawione celowniki. I to finalnie złożyło się na jej wygraną 4-2.

Po 1. wiosennej serii Start Namysłów jest na 5. pozycji (w stawce 7 ekip), natomiast Pomologia lokuje się na miejscu wicelidera. Teraz się nie udało, ale liczymy, że za tydzień z RTS-em Koźle będzie zdecydowanie lepiej. Trzymamy kciuki!

Prószków, dn. 10.03.2019 r. (niedziela) – godz. 15:30
1. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

POMOLOGIA PRÓSZKÓW – NKS START NAMYSŁÓW 4-2 (2-0)

1-0 Drzazga 20’
2-0 Kudra 35’
2-1 J.Kowalczyk 51’
3-1 Kudra 64’
3-2 J.Kowalczyk 71’
4-2 Hajduk 74’

POMOLOGIA: Bil – Węgrzyn, Willim, Sadlej, Woźny [k], Kudra, Tandereszczak, Drzazga (79.Komko), Hajduk, Podgórski, Uryga (51.Rusinowicz).
Rezerwowy: Kaźmierczyk.
Trener: Aleksander KALBRON.

NKS START: D.Gacek – Dobroć, M.Gacek, M.Wojciaczyk (80.Kubicki), J.Kowalczyk [k], Chuć (79.Kurdziel), Barański, Huck, Dymek, Kałużny (41.M.Najman), Szlufarski.
Rezerwowi: Letki, N.Morga, Dumański, Makowski.
Trener: Andrzej PIWOWARCZYK.

Sędziowali: Przemysław Kowaczek (jako główny) oraz Dawid Minartowicz i Bartosz Piekarz (wszyscy KS Opole).

Żółta kartka: Dymek (58.).