LM: Druga wygrana "jedynki"

Odsłony: 2202

W 2. kolejce młodzicy pierwszej drużyny Startu Namysłów udali się na najdalszy wyjazd do Rudnik, na mecz z tamtejszym LZS-em. Początek spotkania, to próba przejęcia środka pola z obu stron. Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 16'. Wtedy to po podaniu od Strózika uderzał Maruszak. Piłka minęła jednak bramkarza oraz jednego z obrońców, natomiast asekurujący swoich kolegów na linii bramkowej stoper gospodarzy odbił strzał Franka. 3 minuty później po dalekim przerzucie Gąsiora, obrońców gospodarzy ubiegł Maruszak, ale jego dobre uderzenie odbiło się od poprzeczki. W 28' miała miejsce decydująca, jak się okazało, akcja meczu. Po przejęciu futbolówki w środku pola Burnecki na małej przestrzeni zagrał do Maruszaka, który z pierwszej piłki odegrał do Kmiecia, a Eryk również bez przyjęcia wpuścił między obrońców Kajtka, którego uderzenie z 8 metrów znalazło miejsce tuż pod poprzeczką. Do przerwy prowdziliśmy 1-0. Druga część gry, to zbyt głębokie cofnięcie się naszej drużyny, które wręcz zapraszało gospodarzy pod naszą bramkę. Zawodnicy LZS-u Rudniki kilkukrotnie zagrozili namysłowskiej bramce, ale nasi zawodnicy dość przytomnie starali się oddalać zagrożenie spod własnej świątyni. W 47' gospodarze dopięli swego i zdobyli gola, lecz w tej sytuacji napastnik gospodarzy wyraźnie faulował Błażkowa, co nie umknęło uwadze prowadzącemu zawody sędziemu i ten gola anulował. Nasz zespół w drugiej połowie mógł pokusić się o drugie trafienie, jednak w najważniejszych momentach precyzji zabrakło Burneckiemu oraz Strózikowi. Ważne, że ostatecznie chłopcy wygrali 1-0 i do domu wracali w doskonałych nastrojach. A ich radość była tym większa, że po dwóch kolejkach utrzymali pozycję lidera. [JD]

Rudniki, dn. 06.09.2018 r. (czwartek) – godz. 17:30
2. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

LZS RUDNIKI – START I NAMYSŁÓW 0-1 (0-1)

0-1 Burnecki 28’ (asysta Kmieć)

RUDNIKI: Kubacki – Derek, O.Jagieła, M.Bryś, Stasiak, P.Bryś, Grzyb, Knetki, Dębiec.
Grali ponadto: Krawczyk, Lach, Sobańtka, T.Jagieła, Mroczek.
Trener: Tomasz JASIŃSKI.

START I: Kowalewicz – Kwaśniewski, Kmieć, Strózik, Burnecki, O.Niedźwiedzki, M.Niedźwiedzki, Gąsior, Gala [k].
Grali ponadto: P.Wajs, Rembielak, Maruszak, Błażków.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

Sędziował: Paweł Wiatr (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).