LM: Zadowalający poniedziałek

Odsłony: 2732

Miniony poniedziałek był dla namysłowskich młodzików zadowalający. Pierwszy zespół wywalczył punkt w pojedynku z rezerwami OKS-u Olesno, natomiast ekipa rezerwowa wygrała w gościach z Motorem Praszka. Szczegóły w dalszej części materiału.

W przypadku pojedynku pierwszej drużyny Startu wynik z rezerwami Olesna możemy uznać za zadowalający, ale nie satysfakcjonujący. To oczywiście efekt podziału punktów z drużyną dużo niżej notowaną, z którą jesienią wygraliśmy aż 8-1. W grze przeciwnika było jednak widać postęp w stosunku do postawy jesiennej i ten dzięki temu zdobył w Namysłowie cenny punkt. Start objął prowadzenie w 41’ za sprawą Klimczaka, ale Kaczmarek z OKS-u na 7 minut przed końcem wyrównał i takim też wynikiem (1-1) zakończyło się spotkanie. Po nim czerwono-czarni zajmują 5. miejsce w tabeli (13 punktów, 4-1-7, gole 22-28), podczas gdy oleskie rezerwy są na pozycji nr 8 (10 „oczek”, 3-1-8, bramki 13-41). [KK]

Namysłów, dn. 16.04.20128 r. (poniedziałek) – godz. 16:00
13. kolejka Ligi Młodzików, grupa I

START I NAMYSŁÓW – OKS II OLESNO 1-1 (0-0)

1-0 Klimczak 41’
1-1 Kaczmarczyk 53’

START I: Najman – Kot, Białowąs, Kraus, Kobryń, Hrebenyk, Borys [k], Klimczak, Fila.
Grali ponadto: Kwiatkowski, Smolarczyk, Saganowski, Tańczyk, Zieliński, Pietrusiak.
Trener: Krystian BŁACH.

OKS II: Żołędź – Sobczyk [k], Ceglarek, Kaczmarczyk, Janczyk, Kaczmarek, Dankowiak, Dytman, Jeziorek.
Grali ponadto: Kokot, Koza, Nowak, Kiełbus.
Trener: Patrick RIEMAN.

Sędziował: Zbigniew Konwant (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

W 2. kolejce rundy wiosennej nasi młodzicy wywożą z Praszki 3 punkty. Gospodarze postawili nam trudne warunki, będąc zespołem częściej operującym piłką. Ale decydującą o losach meczu akcję przeprowadzili czerwono-czarni. W 22’ po szybkim odbiorze na połowie gospodarzy Maruszak podaniem obsłużył Burneckiego, który umieścił piłkę w siatce obok interweniującego golkipera Motoru. Mimo kilku groźnych sytuacji nasi bramkarze byli tego dnia dobrze dysponowani i w dużej mierze przyczynili się do czystego konta swojego zespołu. Start wyprowadził dziś kilka szybkich kontr, w których brakowało lepszej decyzji pod bramką. Szczęścia natomiast ewidentnie zabrakło w 3 minucie doliczonego czasu gry kiedy to Oskar Niedźwiedzki po ładnej indywidualnej akcji trafił w słupek. Nie smuciliśmy się jednak, bo ostatecznie chłopcy i tak sięgnęli po zwycięstwo!

Aktualnie Start II Namysłów zajmuje 9. pozycję w rozgrywkach z dorobkiem 9 punktów (3-0-9, gole 11-46), natomiast nasz przeciwnik Motor Praszka lokuje się na 7. pozycji z bilansem 10 punktów (3-1-7, stosunek bramkowy 14-29). [KD]

Praszka, dn. 16.04.2018 r. (poniedziałek) – godz. 17:30

MOTOR PRASZKA – START II NAMYSŁÓW 0-1 (0-1)

0-1 Burnecki 22’

MOTOR: M.Szyszka – J.Szyszka, Ławny [k], Ulfik, Klimiński, D.Korzeniowski, Morawiak, Okoń, Kałwak.
Grali ponadto: D.Paliwoda, I.Korzeniowski, Pietruszka, H.Paliwoda, Kwiatkowski, Mirowski, Sobieralski, Poniatowski.
Trener: Zbigniew OLSZAŃSKI.

START II: Kowalewicz – Kmieć, Strózik, Kotasiński, O.Niedźwiedzki, M.Niedźwiedzki, Gąsior [k], Burnecki, Gala.
Grali ponadto: Wajs, Kwaśniewski, Kuropatwa, Rembielak, Maruszak, Błażków.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

Sędziował: Robert Kantner (KS Opole).

Mecz trwał: 65 minut (32+33).

P.S. Zdjęcie na stronie głównej pochodzi z rozgrzewki przed meczem Motor Praszka – Start II Namysłów (0-1).