LM: Nieudany czwartek

Odsłony: 2545

Niezbyt przyjemnie weszli w nowy sezon młodzicy namysłowskiego Startu. Za nami druga kolejka spotkań i niestety, po raz wtóry w obecnym sezonie nasze dzieci zanotowały porażki. Nie dał rady u siebie ekipie z Ligoty Oleskiej pierwszy zespół Startu i nie dały też rady rezerwy, które wysoko uległy rówieśnikom w Wołczynie. Więcej w relacjach z obu spotkań. [KK]

Porażką zakończyła pierwsza drużyna młodzików domowe spotkanie z rówieśnikami z Ligoty Oleskiej. Przed spotkaniem liczyliśmy, że chłopcy zdołają zapunktować, jednak na boisku większym sprytem wykazali się goście. Nic jednak na początku spotkania nie zapowiadało naszych minorowych nastrojów, gdyż w 12’ Białowąs dał Startowi prowadzenie. Ale chwila dekoncentracji spowodowała, że 5 minut później do wyrównania doprowadził Książek, który niedługo przed zejściem na przerwę dał LZS-owi prowadzenie. W drugiej części namysłowianie próbowali odrobić straty, jednak mimo paru okazji, nie potrafili pokonać M.Pluskoty. Udało się za to po raz trzeci trafić do siatki gościom za sprawą Oblonka, który – jak się później okazało – w 35’ ustalił końcowy rezultat.

Namysłów, dn. 07.09.2017 r. (czwartek) – godz. 16:30
2. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START I NAMYSŁÓW – LZS LIGOTA OLESKA 1-3 (1-2)

1-0 Białowąs 12’
1-1 Książek 17’
1-2 Książek 26’
1-3 Oblonk 35’

START I: Fila – Kot [k], Białowąs, Kraus, Kobryń, G.Romaniuk, Hrebenyk, Borys, Pietrusiak.
Grali ponadto: O.Warowy, Kwiatkowski, Smolarczyk, Saganowski, Chruszcz, Janicki, Tańczyk, Klimczak.
Trener: Krystian BŁACH.

LZS: M.Pluskota – Gajek, Brodacki, Książek, Oblonk, Łapiński, Wengel [k], D.Kamski, Brodacki.
Grali ponadto: Chuć, Wieczorek, M.Kamski, Zug, Augustyniok, Kus, Kurpiel, Chwałek, Preś.
Trener: Mateusz SKOWRONEK.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Rezerwy namysłowskiego Startu wybrały się do Wołczyna w nadziei powalczenia o korzystne rozstrzygnięcie, jednak po 60 minutach gry nikt nie miął wątpliwości, która drużyna zasłużyła na 3 punkty. Zgarnęli je gospodarze, wygrywając aż 7-0. Już do przerwy przewaga w polu i wyszkoleniu technicznym spowodowała, że MKS objął 3-bramkowe prowadzenie, które w drugiej części nasi rywale sukcesywnie podwyższali. Skończyło się na wspomnianych 7 golach. Bohaterem drużyny miejscowych został Gołębiowski, których po bramkach w 3’, 16’ oraz 42’ skompletował hat-tricka.

Wołczyn, dn. 07.09.2017 r. (czwartek) – godz. 17:30

MKS WOŁCZYN – START II NAMYSŁÓW 7-0 (3-0)

7-0 Nylec 49’

MKS: Cynalewski – Spurek, Kołodziejski [k], Bojko, Piątczak, Perdek, Szkoruda, Obermajer, Januszkiewicz.
Grali ponadto: Krawiec, Tymkiewicz, Gołębiowski, Medyński, Przybysz, Nylec, Starek, Chatkiewicz.
Trener: Sławomir SZOTA.

START II: Kowalewicz – J.Wajs, Kwaśniewski [k], Kmieć, Kubacki, Kuropatwa, Rembielak, Lorenz, Kotasiński.
Grali ponadto: Błażków, Wilkowski, Hodyra, Szołdra, O.Niedźwiedzki, Maruszak, M.Niedźwiedzki, Gąsior, Burnecki.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

Sędziował: Arkadiusz Marciniszyn (KS Opole).