Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Wicemistrzowie Opolszczyzny

Odsłony: 2640

23 października 2016 roku na namysłowskim Stadionie Sportowym odbyły się Klubowe Mistrzostwa Opolszczyzny Orlików. Mówimy tutaj o kategorii U-10,w której aktualnie rywalizuje nasza „złota drużyna” rocznika 2007. „Złota”, ponieważ w kwietniu podopieczni Kamila Bilińskiego zdobyli historyczny tytuł mistrzów województwa w młodszej kategorii wiekowej, czyli w Żakach. Tym razem przyszło im już rywalizować o miano najlepszych w województwie w kategorii wyższej, Orlików. W turnieju finałowym wystąpiło 10 drużyn, które rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym na dwóch boiskach w czasie 13 minut, a na boisku grało ze sobą zacięcie 5 zawodników z pola oraz bramkarz. Jak to przy okazji imprez mistrzowskich bywa, frekwencja dopisała i spora grupa kibiców oraz ludzi z tzw. „środowiska piłkarskiego” zjawiła się w Namysłowie, aby oglądać zmagania najlepszych klubów oraz akademii w województwie. Nasze dzieci do turnieju przystąpiły ze sporymi problemami, gdyż w tygodniu poprzedzającym turniej przez drużynę przetoczyła się epidemia chorób, co na pewno osłabiło organizmy młodych sportowców. Jednak czerwono-czarni słyną ze swojej ambicji i charakteru, co oznaczało że ostatecznie i tak w pełnym składzie osobowym stanęli do rywalizacji. Już pierwszy mecz pokazał jednak, że o obronę tytułu będzie bardzo ciężko, a choroba pozostawiła po sobie spory ślad. Nasi piłkarze musieli uznać wyższość Czarnych Otmuchów, mimo tego, że szybko objęli prowadzenie. Ostatecznie ulegliśmy rywalowi z południa 1-2. Kolejny mecz to pewna wygrana 4-1 ze Swornicą Czarnowąsy. W 3. kolejce doszło do spotkania mistrza z wicemistrzem poprzedniego sezonu. Spotkaliśmy się z MGOKIS Praszka i w tym meczu było widać już prawdziwą jakość naszego zespołu. Zdecydowanie zdominowaliśmy zespół z Praszki, non stop ostrzeliwując ich bramkę, prezentując przy tym bardzo efektowną grę. I tylko kapitalna postawa bramkarza MGOKIS-u oraz słupki i poprzeczka uratowały cenny bezbramkowy remis ekipie z Praszki. 4. seria, to mecz ze słynącym ze świetnego szkolenia młodzieży w naszym województwie OKS-em Olesno. Nasza drużyna rozkręcająca się z meczu na mecz nie dała szans ekipie Michała Bieniasa, spokojnie zwyciężając 2-0. Kolejne spotkanie, to "pogrom" zespołu z Wołczyna, który pokonaliśmy aż 4-0. 6-ty mecz namysłowian przypadł na rywalizację z bardzo mocnym zespołem Orlika Prudnik. Mistrzowie z sezonu 2014/15 nie mieli jednak najlepszego dnia, co skrzętnie wykorzystali czerwono-czarni wygrywając 2-0. Jeszcze większy popis świetnej gry ekipa prowadzona przez Kamila Bilińskiego dała w meczu z MKS-em Kluczbork, urządzając sobie festiwal strzelecki, który zatrzymał się dopiero na rezultacie 5-0! Po wpadce i utracie kilku punktów na początku turnieju, namysłowskie dzieci w dalszej fazie szły jak burza. W przedostatnim spotkaniu mistrzostw mieliśmy się zmierzyć z OKIS-em Prószków, który po siedmiu grach zajmował 1. miejsce i wyprzedzał nas o punkt. Wydawało się, że to spotkanie będzie spotkaniem o tytuł i tak też do tego meczu podeszły oba zespoły. Z upływem każdej kolejnej minuty, to Start z większym impetem atakował bramkę drużyny z Prószkowa, dużo ciekawych akcji, strzałów, dryblingów – niestety – nie zostało zamienionych na gola. Co nie udało się w pierwszych minutach spotkania, udało się w 10 minucie za sprawą Macieja Romaniuka, który w poprzednim sezonie w meczu równie ważnym przeciwko OKIS-owi zdobył zwycięską bramkę. Gdy wydawało się, że już możemy świętować obronę mistrzowskiego tytułu, wyniki ostatnich gier tak się poukładały, że dopiero ostatni mecz turnieju z zespołem Masters Brzeg miał być meczem o złoto. Drużyna z Brzegu uzyskała bowiem po 8 grach 19 punktów, dokładnie tyle samo co nasz zespół. Ekipa Startu miała jednak zdecydowanie więcej strzelonych bramek i do ostatecznego triumfu wystarczał jej remis. Emocje były ogromne! Wszyscy kibice zgromadzili się przy boisku, aby obserwować rywalizację o tytuł najlepszej drużyny na Opolszczyźnie Under-10. Czerwono-czarni od początku ruszyli do ataku, nie chcąc martwić się do ostatnich minut o zwycięstwo. Jednak dobrze grający w defensywie brzeżanie nie dali się zaskoczyć, sami próbując kontratakować. Ich próby szybko były stopowane przez naszych defensorów. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się dla nas „zwycięskim remisem”, na minutę przed końcem spotkania jedna z kontr ekipy Mastersów zakończyła się powodzeniem. Dalekie wybicie bramkarza trafiło do napastnika, który walcząc z naszym kapitanem Maksem Bryłą uderzył go łokciem... Mimo to sędzia nie odgwizdał faulu, co napastnik z Brzegu w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem skrzętnie wykorzystał. I wraz ze swoimi kolegami oraz kibicami mógł świętować mistrzostwo Opolszczyzny. Nasze dzieciaki nie kryły łez i smutku, gdyż tak niewiele zabrakło im, aby znów być najlepszymi w swojej kategorii wiekowej. Mimo to Startowi należą się ogromne brawa oraz słowa uznania za to, że pomimo chorób jakie nawiedziły drużynę tuż przed turniejem, stanął do walki i w świetnym stylu, prezentując efektowną i skuteczną grę, osiągnął wielki sukces dla klubu, do swojej bogatej kolekcji dorzucając kolejny medal Mistrzostw Województwa. Różnica punktowa pomiędzy czterema czołowymi drużynami była minimalna, co świadczy o wysokim i wyrównanym poziomie wśród najlepszych. W czołowej czwórce z poprzedniego sezonu pojawiła się tylko jedna nowa drużyna. To… mistrzowie Masters Brzeg, którzy poprzednio zajęli dopiero 11. miejsce. To nie lada sensacja, niemniej pokazująca, że ciężka praca na treningach oraz liczne wyjazdy i doświadczenie zdobyte na turniejach może pięknie zaprocentować. Nas cieszy, że po raz kolejny namysłowskie pociechy z rocznika 2007 zajęły wysokie miejsce, potwierdzając swoją pozycję w województwie. Można zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie choroby, to nasza drużyna miałaby zdecydowanie większe szanse na sukces, choć i tak mimo dużych problemów udało się zagrać na świetnym poziomie. Podczas ceremonii dekoracji nasi piłkarze i piłkarka odebrali okazałe srebrne medale, a na ręce naszego kapitana Maksa Bryły powędrował puchar za Wicemistrzostwo Opolszczyzny Orlików. Dodatkowe wyróżnienie spotkało też bramkarza Tomka Wąsika, który głosami trenerów został wybrany Najlepszym Golkiperem Mistrzostw. Czerwono-czarnej drużynie gratulujemy wielkiego sukcesu, licząc, że w przyszłym sezonie złoto wróci już do nas! [KB]

Klubowe Mistrzostwa Opolszczyzny Orlików
niedziela, 23.10.2016 r.
MECZE STARTU NAMYSŁÓW

Start Namysłów – Czarni Otmuchów
(Furmański)

1-2

Start Namysłów – Swornica Czarnowąsy
(D.Romaniuk 2, Bryła, Sucharski)

4-1

Start Namysłów – MGOKIS Praszka
(-)

0-0

Start Namysłów – OKS Olesno
(Bryła, Furmański)

2-0

Start Namysłów – MKS Wołczyn
(Furmański 2, Sucharski, Borczyk)

4-0

Start Namysłów – Orlik Prudnik
(Sucharski, Furmański)

2-0

Start Namysłów – MKS Kluczbork
(Sucharski 3, Furmański, D.Romaniuk)

5-0

Start Namysłów – OKIS Prószków
(M.Romaniuk)

1-0

Start Namysłów – Master Brzeg
(-)

0-1


Skład Startu Namysłów:
Wąsik – Ostolski Bryła, Klim, Dominika Romaniuk, Borczyk, Spór, Leszczyński, Sucharski, Furmański. Trener: Kamil BILIŃSKI.

Klasyfikacja Klubowych Mistrzostw Opolszczyzny Orlików
L.P KLUB PKT.
1 Master Brzeg 22
2 Start Namysłów 19
3 OKIS Prószków 19
4 MGOKIS Praszka 17
5 Czarni Otmuchów 14
6 Orlik Prudnik 9
7 Orlik Prudnik 8
8 Swornica Czarnowąsy 6
9 MKS Kluczbork 4
10 MKS Wołczyn 1

 

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy