Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Derby odwołane!

Odsłony: 482

Po pandemicznych perturbacjach, związanych z zakończeniem minionego sezonu (2019/20) już po pierwszej wiosennej kolejce, okres przerwy dla kibiców i piłkarzy na Opolszczyźnie niemiłosiernie się wydłużał. Ale w końcu 25 lipca nowy sezon w IV lidze opolskiej ruszył. Ruszył w rekordowej, 22-drużynowej obsadzie, więc wiadomym jest, że każdą ekipę czeka morderczy, 42-meczowy maraton. Początek ligi był dla namysłowian wyśmienity (zwycięstwo 2-0 na inaugurację z wymagającą Polonią Głubczyce), choć w drugiej serii potknęliśmy się w Strzelcach Opolskich, przegrywając i za wiele na murawie nie prezentując (0-1 z Piastem). Czerwono-czarni kibice zacierali więc ręce na najbliższą sobotę, czyli dzień jutrzejszy. Wtedy to miał się odbyć jeden z tych meczów w ciągu całego sezonu, o którym nie zapomina się po tygodniu. Jutro mieliśmy rozegrać derby gminy Namysłów z Agroplonem Głuszyna i miało to być święto futbolu. Ale nie będzie, bo pandemia znów daje o sobie znać. Dziś w godzinach popołudniowych Opolski ZPN, a za nim profil facebookowy rywali poinformował, że ze względu na zdiagnozowanie pozytywnego wyniku na obecność wirusa COVID-19 u jednego z głuszynian, mecz został odwołany.

Nowego terminu Wydział Gier jeszcze nie ustalił, ale to ma obecnie drugorzędne znaczenie, bo przede wszystkim żal, że kłopoty zdrowotne zadecydowały o anulowaniu niezwykle interesująco zapowiadającej się rywalizacji. Zawodnikowi Agroplonu, u którego stwierdzono koronawirusa, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, mając jednocześnie nadzieję, że będzie to w naszej lidze przypadek odosobniony. Bo aż strach pomyśleć o sytuacji, w których koronawirus regularnie będzie zbierał żniwo wśród IV-ligowców z Opolszczyzny. Wtedy zaległości mogą powstać na tyle duże, że działacze opolskiej centrali piłkarskiej będą mieć kolejny (po wiosennym) bardzo poważny ból głowy. Oby to jednak nie nastąpiło.

Weekend będzie dla naszych zawodników wolny, więc liczymy, że po ostatniej wpadce z Piastem drużyna popracuje nad formą na tyle sumiennie, że w kolejnej czekającej nas grze (z MKS-em w Gogolinie) będziemy już mieli powody do zadowolenia. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy