Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Święto Daniela

Odsłony: 4697

20 grudnia, to w namysłowskim Starcie dzień wyjątkowy. Wiadomo, co roku obchodzimy wtedy rocznicę założenia naszego klubu. Okazuje się jednak, że NKS nie jest jedynym dziś jubilatem, bowiem swoje urodziny obchodzi też Daniel Tistek!

Nasz młody wychowanek urodził tego samego dnia, w którym powołano do życia czerwono-czarnych, więc można mu tylko pozazdrościć tak pięknego zbiegu okoliczności. No to uściślijmy jeszcze, że Daniel kończy dziś 18 lat, a zatem wchodzi w wiek dorosłości.

Spokojny i stonowany zawodnik przygodę z futbolem zaczynał w młodzieżowych ekipach Startu (jest naszym wychowankiem), a do seniorskiej kadry trafił przed rozpoczęciem obecnie trwającego sezonu. W międzyczasie Daniel piłkarskie umiejętności szlifował w prószkowskiej Pomologii, gdzie pod skrzydła wykwalifikowanych trenerów trafiają największe talenty Opolszczyzny. I trzeba przyznać, że mimo młodego wieku, D.Tistek prezentuje już całkiem odpowiedzialny futbol. Nasze słowa uznania są tym większe, że zawodnik ten występuje w formacji defensywnej, gdzie popełniane błędy są najbardziej zauważalne. Daniel jest na tyle wszechstronnym graczem, że może występować na obu bokach obrony, choć jesienią przede wszystkim ustawiany był po lewej stronie. Jak na absolutnego debiutanta w futbolu seniorskim, jego obecny dorobek budzi szacunek. Dzisiejszy jubilat zagrał dotychczas w 15 meczach NKS-u (wszystkie w IV lidze), spędzając na murawie 1246 minut. Co ważne, w każdym z tych spotkań wychodził na boisko w podstawowym składzie, co oznacza, że od pierwszego meczu jest ważną postacią w piłkarskiej talii trenera Zalwerta. Daniel bramki jeszcze nie zdobył, zobaczył za to 4 żółte kartoniki (w meczu z Pogonią Prudnik za podwójne „żółtko” musiał opuścić murawę w 48’ – przyp. aut.).

Danielowi życzymy dużo zdrowia, zadowolenia i szczęścia w życiu prywatnym oraz sukcesów w dorosłym futbolu. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy jedenastki z Pułaskiego. Sto lat Daniel! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy