Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Tradycji stanie się zadość

Odsłony: 7736

Za piłkarzami namysłowskiego Startu dwa spotkania testowe. W pierwszym z nich podopieczni trenera Zalwerta 2-0 wygrali z Zefką Kobyla Góra. Z kolei w ostatnią sobotę

czerwono-czarni wysoko zwyciężyli Nysę Kłodzko (4-1). Obaj rywale na co dzień występują w klasie okręgowej (odpowiednio kaliskiej i wałbrzyskiej), dlatego trudno w sposób jednoznaczny stwierdzić w jakiej obecnie formie nasi chłopcy się znajdują. Oczywiście zwycięstwa z niżej notowanymi przeciwnikami cieszą, bo to przecież sól futbolu. Nie przykładalibyśmy jednak szczególnie wielkiej wagi do tych spotkań, bo są one naturalnym etapem każdych przygotowań. Ważne, że z każdym dniem zbliżamy się do godziny „zero”, czyli inauguracji IV ligi opolskiej. A ta już za 10 dni. W tym okresie czerwono-czarni jeszcze dwukrotnie wyjdą na boisko, aby sprawdzić się na tle zespołów, z którymi na co dzień nie będą mieli okazji rywalizować. Już dziś chłopcy sparują z Pogonią Oleśnica, a w sobotę zagrają ze smarchowickimi Żubrami.

Szczególnie interesująco zapowiada się dzisiejsza rywalizacja. Z oleśniczanami mieliśmy zagrać dokładnie przed tygodniem (22.07.), ale mecz został odwołany ze względu na renowację pól bramkowych namysłowskiej murawy. Awaryjne przeniesienie potyczki do Oleśnicy też nie wchodziło w grę, gdyż obiekt Pogoni przy Brzozowej jest gruntownie modernizowany. Dziś mieliśmy zaplanowany test z Polonią Kępno, która podobnie jak Pogoń, właśnie awansowała do IV ligi. Tyle, że w poniedziałek przedstawiciele biało-niebieskich z bólem poinformowali Start o rezygnacji ze sparingu z uwagi na spore problemy kadrowe. Jak na zespół będący na wyraźnej fali wznoszącej (wiadomo: awans, to zawsze dodatkowy kop organizacyjny i sportowy), problemy kępnian dają do myślenia. To jednak nie nasz kłopot, więc nie będziemy go diagnozować. Od tematu nie da się jednak całkowicie uciec, bo anulowanie gry z Polonią, to również duża niedogodność dla Startu. Wypadł nam bowiem z grafiku wymagający rywal, występujący na tym samym poziomie rozgrywkowym (w grupie wielkopolskiej). Na szczęście z pomocą przyszli nam oleśniczanie, którzy pierwotnie środę mieli mieć całkowicie wolną od treningów. Kontakt z przedstawicielami Pogoni był krótki, ale treściwy. W ciągu kilkunastu godzin udało się (pierwotnie odwołany) mecz jednak domówić. Co ciekawe, oleśniczanie ostatni swój test rozegrali właśnie z Polonią, którą kilka dni temu rozbili 5-0. Mecz miał bardzo jednostronny przebieg, a wynik mógł być znacznie wyższy. Nie można więc wykluczyć, że i oleśniczanom dzisiejsza konfrontacja też jest na rękę. W końcu spodziewali się zdecydowanie bardziej zaciętej rywalizacji z kępnianami… Tak czy inaczej dziś spotykamy się o 17:30 przy Pułaskiego żeby zobaczyć jedyną bieżącego lata potyczkę IV-ligowców.

Tak się składa, że w ostatnich latach biało-niebiesko-amarantowi są regularnym sparingpartnerem Startu. Dobrze więc, że tradycji stanie się zadość i zagramy po raz kolejny, gdyż to zespół zawsze dla nas wymagający, bez względu na klasę rozgrywkową, w której występował (patrz infografika poniżej, gdzie prezentujemy mecze z lat 2012-15). Oczywiście zakładamy, że i dziś będziemy świadkami ciekawego i na dobrym poziomie spotkania.

Data Sparingi POGOŃ – START w latach 2012-15(w nawiasie autorzy goli) Wynik Rozgrywki
04.08.2012 Pogoń Oleśnica – Start Namysłów
(G.Szczypkowski – P.Pabiniak 2, Samborski, Tchouague)
1-4 sparing
26.01.2013 Pogoń Oleśnica – Start Namysłów
(K.Bezak, Smyczyński, P.Bezak – Samborski 2)
3-2 sparing
27.02.2013 Pogoń Oleśnica – Start Namysłów
(Kotwa)
1-0 sparing
25.01.2014 Pogoń Oleśnica – Start Namysłów
(Matlęga, Miodek)
2-0 sparing
19.07.2014 Start Namysłów – Pogoń Oleśnica
(Samborski 2, Sarnowski – Miodek)
3-1 sparing
21.02.2015 Pogoń Oleśnica – Start Namysłów
(Kotwa 2, Wolny samob., Kubiak, Miodek – Biliński, Samborski 2, P.Pabiniak)
5-4 sparing
29.07.2015 Start Namysłów – Pogoń Oleśnica ??? sparing

Podobnie jak czerwono-czarni, oleśniczanie też wznowili treningi 13 lipca. W minionym okresie rozegrali też 3 mecze kontrolne. Na początek zmierzyli się z rezerwami Śląska Wrocław, które 18.07. pokonali 4-3 (gole: Kubiak 2, Kotwa, Conde). Dzień później drużyna z Oleśnicy zanotowała nieco rozczarowujący rezultat, tylko remisując (1-1) w Solnikach Małych z tamtejszym LZS-em (gol: Karga). Wreszcie przed tygodniem (24.07.) podopieczni trenera Ryszarda Pietraszewskiego zagrali wspomnianą jednostronną grę z Polonią w Kępnie, zwyciężając 5-0 (gole: Kubiak 2, Kluziak, Bartusiak, Kotwa).

Poprzedni sezon drużyna Pogoni zakończyła w glorii mistrza. Wygrywając wrocławską okręgówkę oleśniczanie z przytupem zamierzają też wejść w rozgrywki IV ligi dolnośląskiej. I nie powinno być to zadanie ponad ich siły, bowiem w latach wcześniejszych występowali nawet wyżej. Wspomnijmy, że sezon 2014/15 Pogoń zamknęła z dorobkiem 80 punktów wywalczonych w 34 spotkaniach. Na świetny bilans złożyły się 24 zwycięstwa, 8 remisów i tylko 2 porażki. Bilans bramkowy był równie imponujący i wyniósł 99-30. Do złamania bariery 100 goli piłkarzom z Oleśnicy zabrakło tylko jednej bramki… Dodajmy, że w pokonanym polu nasz dzisiejszy przeciwnik pozostawił Wiwę Goszcz (71 „oczek”) oraz KS Łozinę (70 pkt.).

Fot.: W zimowym sparingu Pogoni Oleśnica ze Startem Namysłów (kadr z tego spotkania) padło aż 9 goli! Minimalnie lepsi okazali się oleśniczanie, pokonując czerwono-czarnych 5-4. Czy dziś piłkarze obu zespołów też postawią na zdecydowaną ofensywę? O tym przekonamy się wieczorem. [zdjęcie: Bartek Michalak/www.OlesnickiSport.pl]

Oczekiwania kibiców względem jesiennej gry Pogoni są na pewno spore. Trener Pietraszewski deklaruje, że jego zespół w każdym spotkaniu wyjdzie na boisko, aby walczyć o zwycięstwo, jednak konkretnej deklaracji składać nie zamierza. Zdaje sobie sprawę, że w związku z przyszłoroczną reorganizacją III lig, spadków do IV ligi dolnośląskiej może być sporo. Wydaje się jednak, że Pogoń nie ograniczy się jedynie do walki o zachowanie bytu. Mamy nieodparte wrażenie, że klub ten wychodzi na prostą i kampanii 2015/16 będzie prezentował się naprawdę solidnie. I namiastkę tej solidności być może zobaczymy już dziś.

Sparing nr 3 Start Namysłów – Pogoń Oleśnica odbędzie się dziś na Stadionie Sportowym w naszym mieście. Początek zawodów zaplanowano na godz. 17:30. Warto wybrać się popołudniem na obiekt przy Pułaskiego 5, bo jest szansa zobaczyć całkiem ciekawe widowisko. Zapraszamy. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy