Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

WAŻNE: Prezentacja kadry

Odsłony: 6626

Okres wakacyjny przekroczył już półmetek, a to dla kibiców znak, że rozpoczyna się rywalizacja w niższych klasach rozgrywkowych.

Namysłowski Start trzeci rok z rzędu walczył będzie w III lidze opolsko-śląskiej i jest to powód do dużej satysfakcji. Klub toczą jednak poważne problemy natury organizacyjno-finansowej, dlatego już przed pierwszym meczem eksperci zastanawiają się, jaki los czeka czerwono-czarnych. Większość z nich zgodna jest co do tego, że nie będziemy w stanie utrzymać się znanym już gronie. Ale są i tacy, którzy idą o zakład, że nie dokończymy nawet sezonu. Faktem jest, że aktualnie zalicza się nas do najbiedniejszych ekip III ligi. Ale czy z tego powodu mamy się poddać przed walką? Nic podobnego.

Rzeczywiście sytuacja jest wyjątkowo trudna, bowiem w tym sezonie z III ligą (podzieloną na dwie 12-zespołowe grupy) pożegna się co najmniej 9 klubów! W tym przypadku trudno o racjonalny i wyważony komentarz do reformy przygotowanej przez PZPN. To po prostu absurd i zaprzeczenie jakiejkolwiek logice rywalizacji. Na to jednak wpływu nie mamy. Piłkarze będą jednak mieli wpływ na własną postawę i liczymy, że będą walczyć. A co z tego wyjdzie? Rok temu, ale i dwa też, też skazywano nas na pewny spadek. Tymczasem Start Namysłów nadal w III lidze gra. Dlaczego więc nie mielibyśmy wierzyć, że uda się i tym razem? W życiu szklanka bywa do połowy pusta lub pełna. Zależy od punktu widzenia. A skoro tak, to my zdecydowanie opowiadamy się za postrzeganiem Startu przez pryzmat wersji drugiej.

Zanim jednak pochłoną nas emocje stricte sportowe, tradycyjnie zapraszamy do przedsezonowej prezentacji kadry czerwono-czarnych. Wzorem lat poprzednim, szczegółowo przedstawiamy zmiany, a także kilka ciekawostek. Niestety, nie byliśmy dziś w stanie zamieścić  zdjęcia grupowego, na które wielu kibiców czeka. Powód takiej sytuacji jest jednak prozaiczny: jeszcze dziś w godzinach popołudniowych klub potwierdzał zawodników do gry, więc do końca nie było wiadomo, jak przedstawiać się będzie kadra. W ostatnim czasie było też sporo absencji na treningach (jest w końcu okres wspomnianych wakacji i urlopów). Dlatego nie chcieliśmy przygotowywać zdjęcia, do którego musielibyśmy dokleić około 10 zawodników. Obiecujemy jednak, że tę ważną zaległość nadrobimy. Musimy tylko zaczekać do otrzymania sygnału od sztabu trenerskiego, że na treningu pojawią się wszyscy piłkarze (albo zdecydowana ich większość). Wtedy i zdjęcie pojawi się na naszym portalu.

W tygodniu (środa, czwartek), swój „Skarb Kibica” opublikowała Nowa Trybuna Opolska. Ci którzy nie zdołali się zaopatrzyć w niezbędną lekturę, w przypadku Startu mają jednak dziś okazję nadrobić zaległości. Mamy tę przewagę nad mediami papierowymi, że w każdej chwili możemy bazę zaktualizować. I to też dziś czynimy. Napomkniemy jednak, że osoby przywiązane do papierowych skarbów, mogą zaopatrzyć się w III-ligowy dodatek, który w poniedziałek opublikuje katowicki „Sport”. Wybór jest spory i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wątek rozgrzewający kibiców w sposób najbardziej skuteczny, to oczywiście zmiany kadrowe. A tych obecnego lata było sporo. Można nawet napisać (który to już raz?), że doszło wręcz do rewolucji. Uściślamy jednak, że chodzi o rewolucję w rubryce „UBYLI”. Z różnych przyczyn (niestety, najczęściej finansowych) opuściło Start aż 13-tu zawodników! Naszego klubu nie było stać na utrzymanie Macieja Wróblewskiego (odszedł do Vratislavii Wrocław), Fabiana Szramowskiego (Unia Krapkowice), Mateusza Zubrzyckiego i Dawida Mehlicha (obaj wrócili do MKS-u Kluczbork). Paweł Kubot skorzystał z oferty Victorii Ostrzeszów. Krzysztof Ćwikła też wybrał kierunek wielkopolski, tyle, że trafił do Orła Mroczeń. W podobne rejony udał się też Damian Maryniak (GKS Rychtal/Skoroszów). Z kolei Paweł Jankowski przystał na warunki zaproponowane mu w Skalniku Gracze. Młodziutki Dominik Kwaśnik dostał zgodę na przejście do reaktywowanego LZS-u Agroplon Głuszyna, natomiast trójka Sebastian Dumański, Damian Raszewski i Przemysław Ciąglewicz aktualnie poszukuje klubów. Wspomnieć należy też o Kamilu Urbańskim. Jego przypadek jest jednak inny bowiem nie został on zgłoszony do gry jesienią ze względu na leczenie długotrwałej kontuzji. Nadal jednak pozostaje zawodnikiem Startu.

Namysłowskie nabytki nie wyglądają może imponująco pod względem liczbowym, niemniej są. Zespół zasiliło łącznie czterech nowych piłkarzy i w komplecie są to młodzieżowcy. Jędrzej Gąska (syn II trenera Marka) oraz Jakub Drapiewski, to nasi wychowankowie, którzy poprzedni sezon spędzili w drużynie juniorów starszych. Z kolei Kamil Janda i Krzysztof Lizak, to dwójka adeptów akademii piłkarskiej ze stolicy Dolnego Śląska (FC Wrocław Academy). Kuba Drapiewski, to jedyny w tym gronie pomocnik. Pozostali, to gracze o profilu defensywnym, a więc formacji, z którą w ostatnim czasie miewaliśmy największe kłopoty.

Niezmienny pozostaje sztab szkoleniowy seniorów. I trenerem nadal będzie Bogdan Kowalczyk, a jego asystentem Marek Gąska. Kierownikiem drużyny też będzie postać znana kibicom doskonale – to Piotr Głowacki.

Nasz obecny stan posiadania, to 25 piłkarzy. W rozbiciu na formacje, mamy dwóch golkiperów, 12-tu defensorów, 7 pomocników oraz 4 atakujących. Jedyna zmiana, to powrót Damiana Zalwerta do kategorii obrońców. Damian już nas jednak do tego przyzwyczaił, że jest „uniwersalnym żołnierzem”. Zresztą grał już w Starcie we wszystkich formacjach z wyjątkiem bramki!

W każdym niemal klubie drażliwą kwestią dla kibiców wychowankowie. W naszym przypadku wypracowany kilka lat temu standard waha się tylko nieznacznie. Dziś w szerokiej kadrze Startu Namysłów znajduje się 13-tu takich piłkarzy, co daje imponujący odsetek na poziomie 52%. Ale wspomnijmy też choćby o Pawle Kuleszce i Mariuszu Raszewskim, którzy de facto gry w piłkę uczyli się w Namysłowie już na poziomie juniorskim. Od kilku lat klub na tle konkurencji wyróżnia się bardzo wyraźnie. A zadowolenie kibiców powinno być tym pełniejsze, że nawet 9-ciu z nich już dziś ma realne szanse na regularne występy. Podobnego przykładu ze świecą szukać, i to nie tylko po okolicy.

Dominujące nazwiska? Są takie dwa. Pierwsze, to Błach. Tu od razu dodajmy, że Kamil i Krystian są pierwszymi w naszej 61-letniej historii bliźniakami, którzy dostąpili zaszczytu gry na poziomie ponadwojewódzkim! Kolejnym nazwiskiem jest Gąska. Tato Marek meczom Startu przyglądał się będzie z ławki. I chyba będzie miał częstą okazję do pogawędek z synem. Ledwie 17-letni Jędrek bowiem, przynajmniej na razie, pojawiać się raczej będzie w meczowej 18-tce.

Najstarszym zawodnikiem pozostaje Andrzej Piwowarczyk, który w grudniu skończy 41 lat. Pan Andrzej zapowiedział już powieszenie butów na kołku. Zdołał jednak zmienić zdanie na prośbę klubowych działaczy. Powód wiadomy, w dobie trudnej sytuacji kadrowej, każda para nóg (tym bardziej tak doświadczonych) jest na wagę złota. Do weteranów zaliczają się też dwaj zawodnicy z rocznika 1980, Tomasz Kozan i Mariusz Raszewski.

Na drugim biegunie wieku dwaj młodziutcy piłkarze reprezentujący rocznik 1996. Tym absolutnie najmłodszym jest Jędrek Gąska, urodzony w maju. W styczniu urodził się natomiast Kamil Smolarczyk.

Skoro o młodzieży mowa, to po zestawieniu kadry widać, że mamy jej sporo. Zawodników z regulaminowym wiekiem młodzieżowca jest aż 10-ciu, natomiast jest też spora grupa piłkarzy starsza o kilka lat. Bez dwóch zdań namysłowski Start u progu sezonu jest bardzo młodą ekipą. Kompletne zestawienie piłkarzy z Namysłowa zgłoszonych do rozgrywek o mistrzostwo III ligi opolsko-śląskiej, znaleźć można w panelu nawigacyjnym SENIORZY, wybierając dział KADRA. Zapraszamy do zapoznania się z ekipą, która walczyć będzie – miejmy nadzieję – walczyć będzie na chwałę „Legendarnych Czerwono-Czarnych”.

W Namysłowie i Radzionkowie kibice nerwowo odliczają godziny do pierwszego gwizdka arbitra. Ten czas upływa w błyskawicznym tempie i za chwilę staniemy się świadkami historii. To oczywiście nowa kampania ligowa z udziałem NKS-u. Dlatego nie przedłużając, napiszemy krótko: Szanowni kibice, sezon 2013/14 czas zacząć! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy