Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Start Namysłów ma... siatkarzy!

Odsłony: 12683

Zarząd Namysłowskiego Klubu Sportowego „Start” poinformował, że w miniony czwartek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków. Podczas zebrania działacze

przedstawili porządek obrad, obejmujący trzy kluczowe zagadnienia, tj. powołanie sekcji piłki siatkowej w Klubie, odwołanie dotychczasowego Zarządu Klubu (ze względów proceduralnych) oraz ponowne powołanie nowego Zarządu. W wyniku głosowania zadecydowano, że od najbliższego sezonu Start Namysłów będzie posiadał trzecią sekcję sportową (po piłce nożnej i tenisie ziemnym). Będzie nią drużyna siatkówki seniorów (wraz z docelowym utworzeniem grup młodzieżowych), która od edycji 2015/16 będzie brała udział w rozgrywkach ligowych. Niecierpliwych informujemy, że nasi siatkarze w roli gospodarzy występować będą w Hali Sportowej przy ul. Kolejowej (tzw. „Hala Orła”).

Ponadto warto wspomnieć, że w miejsce ustępującego, 3-osobowego Zarządu, powołano nowy Zarząd w 7-osobowym składzie. Działacze, którzy od czwartku odpowiadają za funkcjonowanie NKS-u i jego trzech sekcji sportowych, to (w kolejności alfabetycznej): Krzysztof Grzyb, Krzysztof Kopka, Stefan Kostecki, Mariusz Kowalik, Tomasz Kozan, Krzysztof Kwietniewski oraz Roman Żurkowski. Zgodnie ze Statutem Klubu, Zarząd wybierze spośród siebie funkcyjnych podczas pierwszego posiedzenia, które już niebawem.

Warto wspomnieć, że sekcja siatkówki w praktyce jest w Starcie reaktywowana. Mało tego, siatkówka wspólnie z lekkoatletyką, były sekcjami-założycielkami naszego klubu w 1952 r.! I to siatkarze do lat 80-tych święcili największe triumfy wśród sekcji sportów zespołowych. Sztandarowym przykładem sezon 1957/58, gdy siatkarski Start Namysłów zdobył mistrzostwo Opolszczyzny, dzięki czemu miał możliwość udziału w barażach o II ligę (wtedy zaplecze najwyższej ligi w Polsce). Natrafił tam jednak na silną konkurencję i ostatecznie baraże przegrał. Dlatego życzymy naszej nowej-starej sekcji nawiązania do pięknej tradycji i sukcesów. A przy okazji już dziś zapraszamy kibiców na jesienne potyczki czerwono-czarnych volleyballistów. [KK]

Fot.: Polscy siatkarze, to aktualni Mistrzowie Świata. A skoro tak, to radosną wiadomością dla kibiców Startu Namysłów powinien być fakt, że dyscyplina ta od najbliższego sezonu również będzie reprezentowana przez nasz czerwono-czarny klub w rozgrywkach ligowych!

 

 

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
7 Komentarze | Dodaj własne
 • Drogi Panie Prezesie, to skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle. Mógłbym podać mnóstwo przykładów na potwierdzenie tej tezy. Wystarczą dwa najbardziej na czasie: do inauguracji trzy dni, a nawet nie wiadomo, gdzie można kupić karnet, dwa - otwieram najnowszy numer "Gazety Namysłowskiej" i widzę pięć artykułów o zapasach i ani jednego o Starcie. Gdyby nie działalność medialna Admina, to nikt nic nie widziałby o NKSie.

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Witam. Tak jeszcze ode mnie bo też zostałem wywołany Panie Nemezis, bo nazwiska nie było dane nam poznać. Widzę, że po raz kolejny mamy do czynienia z osobą typu dużo mów mało rób. No ale do tego w Namysłowie zdążyliśmy się przyzwyczaić. Szkoda, że nie uaktywnił się Pan dwa lata temu gdzie Start miał 30 tysięcy długu i wszyscy życzyli mu końca działalności, a co niektórzy chcieli gasić światła. Teraz Start ma 11 grup młodzieżowych, łącznie z drużyną seniorów. W samych seniorach trenuje 30 zawodników z Namysłowa i wszyscy grają za darmo. Start poszerza swoją działalność o sekcję siatkówki, a Pan ma odwagę pisać takie rzeczy. Co do nowego zarządu, Pan Stefan Kostecki odpowiedział Panu w 100 procentach na ten zarzut. Jestem przekonany, że nowy zarząd poczyni wszelkich starań dla jeszcze większego rozwoju klubu w kierunku rozwoju dzieci i młodzieży. P.S. Jak chce Pan być partnerem do rozmów, to zapraszam na spotkanie twarzą w twarz. Dwa miejsca w zarządzie jeszcze zostały. Mam nadzieję, że jest Pan jednym z tych biznesmenów, których widziałby Pan w zarządzie. Pozdrawiam :)

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Po pierwsze jeden z wiceburmistrzów Namysłowa był na walnym i myślę, że jeżeli będzie taka potrzeba to pomoże swoją osobą i kontaktami w tym aby w klubie było lepiej. Interesuje się tym co się dzieje wewnątrz klubu co cieszy bo kto jak nie miasto (wobec braku majętnego sponsora) ma wspierać Start.
  Po drugie już był kiedyś poważny biznesmen w klubie i nic dobrego z tego nie wyszło. Z czyjej winy nie wyszło nieważne na ten moment bo to już historia. Liczą się fakty.
  Także nie oceniajmy czegoś co jeszcze tak naprawdę nie zaczęło działać.
  Dziękuję za życzenia i ciągle zapraszam do współpracy.

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Szanowny Panie Stefanie, mój post nie miał na celu urazić Pana osoby, a realnie ocenić sytuację. Przyzna Pan chyba, że dołączenie do Zarządu trzech poważnych biznesmenów i np. wiceburmistrza, na papierze miałoby większy ciężar gatunkowy? Nie przesądza to jednak o tym, że zdziałaliby więcej. Uważam jednak, że mieliby ku temu większe możliwości. Życzę powodzenia w pracy na rzecz NKS-u.
  PS. Otwartym pytaniem pozostawiam to, czy trener (asystent trenera) powinien być członkiem Zarządu?

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Witam,
  Czuję się wywołany do tablicy. Jako nowy członek zarządu o "lekkim" nazwisku zapraszam Pana do współpracy. Wszystkie ręce się przydadzą. Pozdrawiam i liczę na współpracę

  Lubię 0 Krótki URL:
 • :) Witamy ponownie siatkarzy w naszym ukochanym klubie. Szykujemy się na dobre wieści z ostatniego sparingu piłkarzy z Zubrami Smarchowice wielkie.

  Lubię 0 Krótki URL:
 • Dzięki Admin za odpowiedzi na ostatnie pytania. Szkoda tylko, że nie było żadnej informacji o Nadzwyczajnym. Chętnie przyszedłbym i posłuchał. Nowi ludzie w Zarządzie, to może i nowy prezes będzie. Tylko, czy jest z kogo wybierać? Radny, asystent trenera I zespołu, urzędnik i człowiek-zagadka :P Czas pokaże, choć ciężar gatunkowy nowych nazwisk nie powala na kolana;) Po owocach ich jednak poznacie. Powodzenia!

  Lubię 0 Krótki URL: