Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Głubczyce oficjalnie w III lidze

Odsłony: 9928

Do rozpoczęcia III-ligowego sezonu 2013/14 pozostało ponad 5 tygodni, tymczasem ostatnie kilkanaście dni upłynęły nam pod znakiem innego rodzaju emocji.

Chodzi o zamieszanie związane z powiększeniem III ligi i opracowaniem dla niej regulaminu rozgrywek. W poniedziałek klamka zapadła i dziś już wiemy, że z grona 24 zespołów, w czerwcu przyszłego roku mistrz rozegra baraż o awans do II ligi, z kolei rozgrywki opuści minimum 8 klubów. To dużo, a liczba ta w ekstremalnym przypadku wzrosnąć może nawet dwukrotnie! Tymczasem przedwczoraj odpadł z rywalizacji pierwszy (i miejmy nadzieję) ostatni zespół. Z przyczyn finansowych z rozgrywek wycofał się Skalnik Gracze. Tym samym nie zobaczymy w akcji aktualnego mistrza IV ligi opolskiej, dla którego III liga nie byłaby zresztą pierwszyzną. Działacze nadzorujący III ligę postanowili, że zwolnione miejsce Skalnika zaproponują zespołowi sklasyfikowanemu najwyżej spośród spadkowiczów. Szczęście uśmiechnęło się do Polonii Głubczyce, która do ostatniej kolejki o utrzymanie walczyła z namysłowskim Startem. Start ostatecznie wyprzedził rywala o 2 "oczka", zajmując 14. pozycję. Głubczyczanie musieli się natomiast pożegnać z III ligą, bowiem lokata nr 15 oznaczała spadek.

Na sygnał o przywróceniu Polonii do III ligi tamtejsi działacze zareagowali prośbą o dwa dni do zastanowienia. Gdyby w Głubczycach powiedziano "nie", wówczas propozycja zastąpienia Skalnika zostałaby skierowana do Małejpanwi Ozimek (4. miejsce w IV lidze opolskiej). Alternatywa ta nie zostanie jednak wcielona w życie, bowiem dziś po godz. 15-tej z Głubczyc nadeszła informacja, że Polonia zdecydowała się jednak podjąć III-ligową rękawicę. Rywalom gratulujemy odwagi i zdecydowania, życząc powodzenia w grupie południowej. Dodajmy, że w fazie zasadniczej Start Namysłów nie będzie miał okazji do konfrontacji z głubczyczanami, gdyż trafiliśmy do grupy północnej. Regulamin rozgrywek (który w skrócie prezentowaliśmy przedwczoraj) jest jednak tak skonstruowany, że nie ma również gwarancji rozegrania dwumeczu Start Namysłów - Polonia Głubczyce wiosną. Ale o tym przekonamy się najwcześniej za 9 miesięcy. Tymczasem w imieniu pozostałych III-ligowców raz jeszcze (ponownie) witamy Polonię w rozgrywkach opolsko-śląskich. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy