Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Brąz Brzozowskiego w ME!

Odsłony: 9713

Na co dzień, co zupełnie zrozumiałe, zajmujemy się tylko i wyłącznie futbolem. Jeśli jednak środowisko naszego miasta obiega informacja o wyjątkowym znaczeniu, to nie sposób do niej nie nawiązać.

Dziś taka okazja właśnie się nadarzyła, a powodem medal w Mistrzostwach Europy. Kogo i za co? Z największą przyjemnością wyjaśniamy, że chodzi o brąz w seniorskich Mistrzostwach Starego Kontynentu w zapasach w stylu wolnym, który dziś przed południem wywalczył Krystian Brzozowski, namysłowianin z krwi i kości, do tego reprezentant kultowego Orła Namysłów! Zawody odbyły się w fińskim Vantaa, a dla Krystiana był to drugi w kontynentalnej rywalizacji brąz, wywalczony w kategorii do 74 kg. Dodajmy, że walka o medal była niezwykle emocjonująca, a o sukcesie zadecydowała kapitalna pogoń naszego zapaśnika w walce z Białorusinem Alego Szabanau (pochodzącym z Republiki Dagestanu). W niej padł remis 4:4, lecz medal przyznano Krystianowi dzięki lepszej strukturze punktów (nasz „ziomek” wykonał dwie akcje po 2 punkty, podczas gdy jego rywal jedną akcję za 2 pkt. i dwukrotne akcje liczone za 1 pkt.).

Kibicom piłkarskim warto zakomunikować, że Krystian Brzozowski, to jedna z kultowych postaci w historii polskich zapasów stylu wolnego. Na arenie międzynarodowej dwukrotnie reprezentował nasz kraj w Igrzyskach Olimpijskich (podczas IO 2004 w Atenach zajął 4. miejsce), a także wywalczył dwa brązowe krążki w Mistrzostwach Europy (najpierw w 2006 r. w Moskwie i teraz w  Finlandii). Poza tym był aż 14-krotnym Mistrzem Polski w seniorskich zapasach stylu wolnego, co jest absolutnym rekordem Polski!

W imieniu działaczy i kibiców namysłowskiego Startu, Panu Krystianowi gratulujemy ogromnego sukcesu, życząc kolejnych trofeów w fenomenalnej karierze sportowej. Z Pana osiągnięć jesteśmy naprawdę dumni! [KK]

P.S. Fotografię Krystiana Brzozowskiego wykorzystaliśmy z portalu http://www.kurierlubelski.pl.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy