Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Piłkarze wrócili do treningów

Odsłony: 8267

Wczoraj (tj. 13.01.) seniorska kadra piłkarzy namysłowskiego Startu wróciła do treningów. Po blisko dwóch miesiącach przerwy, na pierwszym w nowym roku

spotkaniu trener Bogdan Kowalczyk miał do dyspozycji 14-tu zawodników. Jedyną nową (a ściślej nową-starą) twarzą okazał się Kamil Urbański. 22-latek przez ostatnie 1,5 roku leczył ciężki uraz, dlatego jego pojawienie się w szatni przyjęto pozytywnie. Po krótkiej przemowie nasz coach zaprosił zawodników do pracy nad wytrzymałością tlenową o charakterze ciągłym (dla niewtajemniczonych, to… kilkudziesięciominutowa przebieżka). Zamiast biegania w śniegu zawodnicy biegali w całkiem przyjemnej aurze. Po niej z kolei udali się pod prysznic oraz rozjechali do domów.

W najbliższych dwóch tygodniach nasi ulubieńcy spotykać się będą na czterech treningach tygodniowo, podczas których wykonywać będą pracę na siłowni, pracę w terenie oraz zajęcia na „Orliku” (które odbyły się w dniu dzisiejszym – przyp. aut.).

Kolejne trzy tygodnie, to praca w każdy dzień powszedni (poniedziałek – piątek), po której nastąpi zejście z obciążeń do ponownych czterech jednostek treningowych tygodniowo.

Od 25 stycznia czerwono-czarni rozgrywać będą mecze kontrolne (na pierwszy ogień pójdzie oleśnicka Pogoń). Szczegółowy harmonogram test-meczów znaleźć można w dziale SENIORZY, zakładka WYNIKI. 15 marca czeka ich pierwszy oficjalny mecz, którym będzie pucharowa rywalizacja z kędzierzyńskim Chemikiem. Z kolei tydzień później popularny w naszym mieście NKS zainauguruje III-ligową wiosnę. Premiera czeka nas w Jaworznie ze Szczakowianką.

Pierwsze treningi, to niechybny znak, że futbol w niższych klasach rozgrywkowych budzi się do życia. Oby życie w namysłowskiej szatni układało się z każdym tygodniem w coraz bardziej optymistycznym nastroju. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy