OLT: Śląsk Łubniany - Start Namysłów 1-1

Odsłony: 8059

Po premierowym zwycięstwie nad MKS-em Kluczbork, trampkarze namysłowskiego Startu ostrzyli sobie zęby na kolejne zwycięstwo, tym razem w potyczce z Łubnianami.

Chłopcy po szkolnych zajęciach wyjechali na mecz o godzinie 15:00. Początkowe minuty meczu, to wzajemne badanie sił. Pierwsi na bramkę uderzyli goście, a konkretnie zza pola karnego Michał Gacek. Niestety, to gospodarze objęli prowadzenie, gdy w 10' źle na przedpolu naszej bramki interweniowali Dawid Gacek z Czuczwarą, pozostawiając pustą bramkę dla Fatina. Po stracie gola, podopieczni Kamila Błach od razu ostro ruszyli do odrabiania strat. Jednak wielokrotnie uderzane rzuty rożne i strzały z dystansu nie przyniosły oczekiwanego efektu, więc na przerwę schodziliśmy przegrywając jedną bramką. Po gwizdku na drugą połowę namysłowianie nadal ambitnie dążyli do wyrównania i całkowicie przejęli inicjatywę w meczu, rozgrywając piłkę na połowie rywala. Skutkiem tego było sporo sytuacji podbramkowych, w których albo słabo zachowali się nasi zawodnicy albo też gospodarzom dopisywało szczęście, a tego dnia mieli go w nadmiarze. Przez całą drugą połowę Start przeważał, a gracze LZS-u uciekali się do wybijania piłki do przodu. W końcu udało się wyrównać w 60' po strzale z dystansu Hucka. Pozostałe 10' meczu, to uderzenia z dystansu, wrzutki w pole karne i przysłowiowe bicie głową w łubniański mur zawodników NKS-u.
Podsumowując, namysłowski trener może być zadowolony z faktu, że jego zawodnicy zagrali bardzo ambitnie, dążąc do wygranej przez cały mecz, prezentując przy tym miłą dla oka grę i wiele składnych akcji. Czasem bywa tak, że meczu nie da się wygrać, wtedy trzeba chociaż zremisować i ten sukces młodzi piłkarze osiągnęli. Przed nimi kolejny tydzień treningów, a najbliższy mecz w piątek w Namysłowie (18.09.br) z OKS-em Olesno. [KaB]

Łubniany, dn. 11.09.2015 r. (piątek) – godz. 17:30
2. kolejka Opolskiej Ligi Trampkarzy

ŚLĄSK ŁUBNIANY – NKS START NAMYSŁÓW 1-1 (1-0)

1-0 Faltin 12’
1-1 Huck 60’

ŚLĄSK: Owczar – Stypka, Felix, Preuhs, Kielar, Bazan [k], Smoliński, Faltin, Nanko, Warszyc, B.Błaszczyk, Poliwoda, Hordyński, K.Błaszczyk.
Trener: Paweł BZDĘGA.

NKS START: D.Gacek – Biliński, Czuczwara [k], Bednarczuk, Kowalczyk, Wierzbicki, Huck, M.Gacek, Golonka, Krupiński, Kilan, Fiedeń, Okularczyk, Stachurski.
Trener: Kamil BŁACH.

Sędziował: Krzysztof Konicki (KS Opole).

Mecz trwał: 71 minut (35+36).