Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Austriacka przygoda czerwono-czarnych!

Odsłony: 4065

W dniach 13-16 maja reprezentacja Startu Namysłów z rocznika 2007 udała się na niezwykły w namysłowskich realiach turniej, konkretnie na imprezę organizowaną przez UEFA, która pod nazwą „Mozart Trophy” odbyła się w Salzburgu w Austrii. Co roku u podnóży Alp rywalizują ze sobą drużyny z całej Europy w kilku kategoriach wiekowych, a turniej ten słynie ze swojej wysokiej rangi i poziomu sportowego. Wyjazd naszej ekipy do Austrii odbył się w piątek o 3:00 nad ranem, a na miejsce nasi piłkarze dotarli o godzinie 17:00 po długiej podróży autokarem. Tak więc przed młodymi piłkarzami Startu stało niezwykle ciężkie zadanie oraz niezapomniana przygoda rywalizacji z rówieśnikami z całej Europy. W turnieju „Mozart Trophy” w kategorii wiekowej U-9 udział wzięło 16 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Mecze trwały aż 20 minut, a na boisku przebywało jednocześnie 6 zawodników + bramkarz. W piątek wieczorem po przyjeździe do Salzburga i rozlokowaniu się w centrum Sport Salzachsee, młodzi piłkarze odpoczywali w swoich pokojach przed sobotnimi rozgrywkami grupowymi, choć nie zabrakło też czasu na zabawę oraz sesję zdjęciową z szalikami naszego klubu, które do Austrii ze swojej bogatej kolekcji zabrał jeden z rodziców młodych piłkarzy, Pan Piotr Borczyk. Sobota rozpoczęła się od śniadania, a już na godzinę 9:00 zaplanowano uroczyste rozpoczęcie turnieju gdzie każda drużyna przy akompaniamencie własnego hymnu narodowego wraz z flagą przeszła przez główny stadion. Niestety, pogoda podczas naszego pobytu w Salzburgu była daleka od idealnej, intensywnie padający deszcz torpedował plany organizatorów. Punktualnie o 10:00 w strugach deszczu na boisko wreszcie wyszli czerwono-czarni i mimo niepewności jak wypadniemy na tle rywali z zagranicy, okazaliśmy się zdecydowanie lepsi od austriackiej drużyny Lieferinger SV demolując ich aż 8-0! Drugi mecz to pojedynek z innym polskim zespołem GKS-em Tychy i po kolejnym bardzo dobrym meczu wygrywamy 4-2. W ostatnim meczu fazy grupowej NKS zmierzył się z SK Breitenfurt, kolejnym przedstawicielem austriackiego futbolu. Tym razem po bardzo ciężkim boju zwyciężamy 1-0, a bramkę na wagę 3 punktów w ostatnich minutach meczu zdobył nasz obrońca Maciek Klim. Pierwszy dzień rywalizacji namysłowianie zakończyli na 1. miejscu w grupie z kompletem zwycięstw i świetnym bilansem bramkowym 13-2. A warto dodać że do Austrii nie pojechało 3 podstawowych zawodników. Po tak udanym dniu naszym zawodnikom należała się nagroda, dlatego od razu po obiedzie nasza ekipa udała się do hangaru Red Bulla, by tam podziwiać wszystkie maszyny tego koncernu, a następnie wszyscy udali się na spacer po najciekawszych zakątkach malowniczego Salzburga.

Niedzielne mecze w fazie mistrzowskiej zaczęliśmy od meczu z KS Canarinhos II Skórzewo i po fascynującym i niezwykle emocjonującym meczu, w którym obie drużyny stworzyły sobie sporo sytuacji bramkowych, wygrywamy 1-0 po bramce w ostatniej akcji meczu i bramce Antka Borczyka. Druga seria gier to mecz z Canarinhos I Skórzewo. Zespół ten podobnie jak nasz do tego momentu nie doznał jeszcze porażki i zgodnie z przewidywaniami mecz ten był bardzo zacięty i wyrównany oraz stał na bardzo wysokim poziomie. Oglądaliśmy wiele okazji podbramkowych z obu stron jednak, niestety, dla nas jedną z nich rywale zamienili na bramkę i tym razem przegrywamy 0-1. Ostatni mecz tej fazy rozegraliśmy z niemieckim FC-WR Nußdorf-Debant, wygrywając wysoko 4-1. Takie rezultaty w II fazie dały nam 2. miejsce w grupie, co oznaczało że nasz zespół będzie walczył o brązowy medal w całym turnieju! Naszym przeciwnikiem okazał się zespół  SC Admira Dornbirn z Austrii. Od początku meczu nasz zespół miał olbrzymią przewagę raz po raz ostrzeliwując bramkę Almiry, jednak nasza skuteczność wyraźnie szwankowała oraz widoczne było już zmęczenie trudem turnieju. I niestety jeden rzut wolny w wykonaniu Austriaków został zamieniony na bramkę i 3. miejsce w tak prestiżowym międzynarodowym turnieju mimo dużej przewagi przeszło drużynie Startu koło nosa. Mimo to jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości zagranicznej konfrontacji oraz faktu, że młoda drużyna przeżyła w Austrii niezapomnianą przygodę. [KB]

Kadra Startu Namysłów: Ostolski - Bryła, Maciej Romaniuk, Klim, Czuczwara, Leszczyński, Furmański, Borczyk, Dominika Romaniuk. Trener: Kamil BILIŃSKI.

"MOZART TROPHY” – faza grupowa
13.05.2016
WYNIKI W GRUPIE A
Lieferinger SV - Start Namysłów 0-8
SK Breitenfurt - APN GKS Tychy 0-0
SK Breitenfurt - Lieferinger SV 3-0
APN GKS Tychy - Start Namysłów 2-4
Start Namysłów - SK Breitenfurt 1-0
Lieferinger SV - APN GKS Tychy 0-4

 

TABELA GRUPY A PO FAZIE GRUPOWEJ
L.P. Drużyna M Pkt. Z R P Bramki
1. Start Namysłów 3 9 3 0 0 13-2
2. APN GKS Tychy 3 4 1 1 1 6-4
3. SK Breitenfurt 3 4 1 1 1 3-1
4. Lieferinger SV 3 0 0 0 3 0-15

 

"MOZART TROPHY” – faza „LIGA MISTRZÓW”
14.05.2016
MECZE STARTU NAMYSŁÓW
Start Namysłów - Canarinhos II Skórzewo 1-0
Start Namysłów 0-1 Canarinhos I Skórzewo 0-1
Start Namysłów - FC-WR Nußdorf-Debant  4-1

 

"MOZART TROPHY” – MECZ O 3. MIEJSCE
14.05.2016
WYNIK
Start Namysłów - SC Admira Dornbirn 0-1

 

„MOZART TROPHY” – LIGA MISTRZÓW (zespoły, które po pierwszy dniu zajęły w grupach miejsca 1 i 2)
L.P. KLUB
1. KS Canarinhos Skórzewo (Polska)
2. USV Lamprechtshausen (Austria)
3. SC Admira Dornbirn II (Austria)
4. Start Namysłów (Polska)

 

„MOZART TROPHY” – LIGA MISTRZÓW (zespoły, które po pierwszy dniu zajęły w grupach miejsca 3 i 4)
L.P. KLUB
1. Akademia Piłkarska Oleśnica (Polska)
2. SK Breitenfurt (Austria)
3. Dunavarsányi TE (Węgry)
4. ASKÖ 1. SSK 1919 (Austria)


Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy