Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Sukces w "START CUP"

Odsłony: 6077

W niedzielę 3 kwietnia na stadionie w Namysłowie mieliśmy okazję emocjonować się występami młodych adeptów piłkarstwa w II edycji ogólnopolskiego turnieju „START CUP”, który kolejny już raz przyciągnął do naszego miasta drużyny z całej Polski. Gościliśmy drużyny z województwa śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i opolskiego. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Awans do strefy medalowej uzyskiwały dwa pierwsze zespoły, zaś ekipy z miejsc 3 i 4 walczyły w tzw. „Lidze Europy” o miejsca 5-8. Mecze były rozgrywane na dwóch boiskach jednocześnie w czasie 14 minut, a na boisku przebywało 5 zawodników + bramkarz. W pierwszym meczu imprezy nasze czerwono-czarne nadzieje spotkały się z przedstawicielem województwa śląskiego, drużyną Gwarka Tarnowskie Góry. Nasza drużyna zdemolowała Ślązaków 9-0, prezentując przy tym świetną i szybką grę oraz wysoką skuteczność. W drugiej serii gier NKS pokonał 4-2 zespół MKS-u Kluczbork, szybko uzyskując wysokie prowadzenie, dzięki czemu w meczu mogli wykazać się wszyscy zawodnicy z kadry. W ostatniej grze fazy grupowej nasz zespół pewny awansu zremisował 1-1 z Akademią Piłkarską Oleśnica. Mimo przewagi przytrafił nam się jeden błąd, który rywale wykorzystali.

Pierwszy mecz w „Lidze Mistrzów” rozegraliśmy z „czarnym koniem” turnieju, MKS-em Wołczyn, który uzyskał sensacyjny awans z grupy kosztem Ruchu Chorzów. Namysłowianie od początku spotkania pokazali jednak swoje wysokie umiejętności i szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ostatecznie wygrywając 3-1. W drugiej kolejce zmierzyliśmy się z piątą drużyną Dolnego Śląska w tej kategorii wiekowej, a mianowicie z First Kick Gmina Czernica. I tym razem nasze nadzieje nie zawiodły, odprawiając drużynę z Czernicy z bagażem 3 bramek, przy czym sami zaprezentowali bardzo efektowną i znów skuteczną grę na tle silnego przeciwnika. Po tej wygranej Start zapewnił sobie 1. miejsce w turnieju dzięki korzystnemu układowi pozostałych gier. Ostatni nasz mecz, to znów pojedynek z drużyną z Oleśnicy i poownie remis 1-1 po wyrównanym pojedynku i dobrej grze obu zespołów. Zresztą z tym zespołem nasza drużyna spotka się już w maju podczas międzynarodowego turnieju organizowanego przez UEFA „Mozart Trophy” w Salzburgu (gdzie zagrają drużyny z Francji, Niemiec, Austrii i Polski).

Na sukcesie drużynowym niedzielne sukcesy namysłowian jednak się nie zakończyły, bowiem Kacper Furmański z liczbą 11 bramek został królem strzelców „START CUP”. Natomiast głosami trenerów nasza super-piłkarka Dominika Romaniuk została wybrana MVP imprezy. Podsumowując, II edycja ogólnopolskiego turnieju „START CUP” wypadła dla nas bardzo okazale. Pierwszy raz nasz zespół odniósł zwycięstwo na „własnych śmieciach” w turnieju Ogólnopolskim, przy okazji prezentując naprawdę efektowną oraz skuteczną grę. I co najważniejsze dla trenera, elementy, które drużyna trenowała w ostatnim czasie zostały zrealizowane w warunkach meczowych, co cieszy przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Województwa Żaków, które odbędą się już 17 kwietnia w Namysłowie. [KB]

"START CUP” – faza grupowa
niedziela, 03.04.2016
MECZE STARTU NAMYSŁÓW
Start Namysłów – Gwarek Tarnowskie Góry 9-0
Start Namysłów – MKS Kluczbork 4-2
Start Namysłów – Akademia Piłkarska Oleśnica 1-1
 
 
"START CUP” – faza finałowa „Liga Mistrzów”
niedziela, 03.04.2016
MECZE STARTU NAMYSŁÓW
Start Namysłów – MKS Wołczyn 3-1
Start Namysłów – First Kick Gmina Czernica 3-0
Start Namysłów – Akademia Piłkarska Oleśnica 1-1

 

„START CUP” – KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ
   
1. Start Namysłów
2. First Kick Gmina Czernica
3. MKS Wołczyn
4. Akademia Piłkarska Oleśnica
5. Ruch Chorzów
6. Gwarek Tarnowskie Góry
7. MKS Kluczbork
8. WKS Wieluń

 

Kadra Startu Namysłów: Wąsik - Ostolski, Bryła, Maciej Romaniuk, Maciej Klim, Czuczwara, Borczyk, Spór, Dworak, Furmański, Dominika Romaniuk, Leszczyński. Trener: Kamil Biliński.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy