Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Świetny turniej z udziałem krajowej czołówki

Odsłony: 3798

W niedzielę 4 października na namysłowskim stadionie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Wtedy to odbyła się I edycja ogólnopolskiego turnieju

"Start Cup" dla dzieci z rocznika 2007 (Under-8), która przyciągnęła do Namysłowa takie firmy jak Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Tychy czy uznane marki młodzieżowe tj.: Stadion Śląski Chorzów czy Olympic Wrocław (ostatni zespół, to aktualny wicemistrz Polski w roczniku 2007 właśnie). Województwo opolskie miało dwóch przedstawicieli: to zespół Victorii Chróścice, który jako zwycięzca edycji wojewódzkiej uzyskał możliwość gry w turnieju oraz oczywiście zespół gospodarzy, czyli Start Namysłów (III ekipa edycji wojewódzkiej). Kibice zebrani na stadionie już przed rozpoczęciem turnieju wymieniali ze sobą uwagi, że jeszcze nigdy w jednym czasie w naszym mieście nie gościło tyle uznanych klubów, co właśnie w niedzielę. 10 drużyn, które przystąpiły do rywalizacji, zostało podzielone na dwie grupy. Rywalizowano ze sobą w czasie 2 x 8 minut na dwóch boiskach jednocześnie. A po zielonej murawie biegało 6 zawodników + bramkarz. Organizatorom udało się zaprosić topowe zespoły z całego kraju, co gwarantowało wysoki poziom. I rzeczywiście tak było. W każdym meczu nie brakowało walki, zaangażowania i pasji, co oczywiste u małych piłkarzy. Ale nie zabrakło również wielu pięknych akcji, efektownych strzałów na bramkę i co najważniejsze pięknych goli, które mogli podziwiać licznie zgromadzeni widzowie. Około godziny 16 poznaliśmy ostateczne  rozstrzygnięcia I ogólnopolskiej edycji "Start Cup". Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Olympic Wrocław. Wicemistrz Polski po prostu potwierdził  klasę na boisku. Podopieczni Dariusza Sztylki (to były kapitan Śląska Wrocław) zaprezentowali  zdecydowanie najlepszą grę, na którą miło było popatrzeć. Cześć kibiców była wręcz zaszokowana że 8-latkowie prezentują aż tak wysoki poziom zaawansowania taktyczno-technicznego. Srebrne medale zawisły na szyjach młodych piłkarzy Piasta Gliwice, którzy musieli uznać wyższość Olympicu ostatecznie ulegając mu w finale aż 0-3. Brązowe medale wywalczyli młodzi piłkarze 14-krotnego mistrza Polski, czyli Górnika Zabrze, którzy pokonali 2-1 Parasol Wrocław. V miejsce w turnieju zdobyli piłkarze namysłowskiego Startu. Podopieczni Kamila Bilińskiego w meczu o tą lokatę pokonali 2-1 Stadion Śląski Chorzów. Podsumowując występ naszego zespołu można być bardzo zadowolonym. Piąta lokata w bardzo silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju to niewątpliwy sukces. Przede wszystkim bardzo dobra gra na tle tak silnych przeciwników musi cieszyć. Niewiele jednak zabrakło, aby nasz zespół znalazł się w półfinale. Ostatecznie w decydującym meczu ulegliśmy po bardzo wyrównanym meczu 0-2 drużynie Parasola Wrocław, mimo że podczas spotkania Kacper Sucharski 3-krotnie ostemplował poprzeczkę bramki rywali. Cieszy też fakt, że namysłowskie nadzieje z rocznika 2007 kolejny raz pokazały, że mogą rywalizować jak równy z równym nawet z najlepszymi  drużynami w kraju, o czym świadczą mecze z GKS Tychy (0-0), Stadionem Śląskim Chorzów (2-1) czy bardzo zacięty lecz minimalnie przegrany mecz z Górnikiem Zabrze (0-2).

I edycja ogólnopolskiego turnieju "Start Cup" wypadła niezwykle okazale, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym, co podkreślali trenerzy, zawodnicy, rodzice oraz kibice. Wszyscy mogli skorzystać z  grilla, wypieków, słodyczy oraz napojów przygotowanych przez rodziców dzieci z Akademii Czerwono-Czarnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne medale oraz ogromne puchary, a dodatkowo każdy uczestnik dostał też pamiątkę związaną z naszym miastem. Przez trenerów wszystkich ekip została też wybrana najlepsza piątka zawodników turnieju, w której znalazł się nasz kapitan Maksymilian Bryła, nagrodzony jako najlepszy obrońca turnieju. Wszyscy nagrodzeni otrzymali efektowne statuetki i nagrody rzeczowe. Na zakończenie uczestnicy udali się na smaczny obiad, a na "deser" mali piłkarze wspólnie skorzystali z atrakcji namysłowskiego basenu, gdzie bawili się prawie 2 godziny.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom i podmiotom, które przyczyniły się do organizacji turnieju. Przede wszystkim rodzicom dzieci z rocznika 2007 z naszej Akademii, a w szczególności Pani Ani Bryle, ale i wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować nasz turniej oraz osobom pomagającym przy organizacji imprezy. [KB]

GRUPA A WYNIKI
Start Namysłów - WKS Wieluń 4-1
Parasol Wrocław - Górnik Zabrze 2-1
GKS Tychy - Start Namysłów 0-0
WKS Wieluń - Parasol Wrocław 1-1
Górnik Zabrze - GKS Tychy 5-0
Start Namysłów - Parasol Wrocław 0-2
WKS Wieluń - GKS Tychy 2-3
Górnik Zabrze - Start Namysłów 2-0
Parasol Wrocław - GKS Tychy 3-0
WKS Wieluń - Górnik Zabrze 0-1

 

TABELA GRUPY A
L.P. Klub M Pkt. Bramki
1 Parasol Wrocław 4 10 8-2
2 Górnik Zabrze 4 9 9-2
3 Start Namysłów 4 4 4-5
4 GKS Tychy 4 4 3-10
5 WKS Wieluń 4 1 4-9

 

GRUPA B WYNIKI
Stadion Śląski Chorzów - Victoria Chróścice 1-1
Piast Gliwice - Olympic Wrocław 1-2
Akademia Sportu Milicz - Stadion Śląski Chorzów 0-1
Victoria Chróścice - Piast Gliwice 1-2
Olympic Wrocław - Akademia Sportu Milicz 3-0
Stadion Śląski Chorzów - Piast Gliwice 2-2
Victoria Chróścice - Akademia Sportu Milicz 3-3
Olympic Wrocław - Stadion Śląski Chorzów 6-2
Piast Gliwice - Akademia Sportu Milicz 2-2
Victoria Chróścice - Olympic Wrocław 0-3

 

TABELA GRUPY B
L.P. Klub M Pkt. Bramki
1 Olympic Wrocław 4 12 14-3
2 Piast Gliwice 4 5 7-7
3 Stadion Śląski Chorzów 4 5 6-9
4 Akademia Sportu Milicz 4 2 5-9
5 Victoria Chróścice 4 2 5-9

 

Faza finałowa Pary Wynik
Półfinał I Parasol Wrocław - Piast Gliwice 1-1 (k. 1-3)
Półfinał II Górnik Zabrze - Olympic Wrocław 0-5
Mecz o IX miejsce WKS Wieluń - Victoria Chróścice 1-0
Mecz o VIII miejsce GKS Tychy - Akademia Sportu Milicz 3-3 (k. 1-2)
Mecz o V miejsce Start Namysłów - Stadion Śląski Chorzów 2-1
Mecz o III miejsce Parasol Wrocław - Górnik Zabrze 1-2
Finał Olympic Wrocław - Piast Gliwice 3-0

 

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ I EDYCJI TURNIEJU OGÓLNOPOLSKIEGO „START CUP”
L.P. Klub
1 Olympic Wrocław
2 Piast Gliwice
3 Górnik Zabrze
4 Parasol Wrocław
5 Start Namysłów
6 Stadion Śląski Chorzów
7 Akademia Sportu Milicz
8 GKS Tychy
9 WKS Wieluń
10 Victoria Chróścice

Kadra Startu Namysłów: Wąsik, Boba, Bryła, Dominika Romaniuk, Maciej Romaniuk, Klim, Spór, Borczyk, Hodyra, Sucharski, Furmański. Trener: Kamil Biliński.

Nagrody Indywidualne:

Najlepszy Bramkarz: Wojciech Bertrant (Parasol Wrocław).

Najlepszy Zawodnik: Kacper Sztylka (Olympic Wrocław).

Najlepszy Obrońca: Maksymilian Bryła (Start Namysłów).

Najlepszy Napastnik: Miłosz Szubert (Górnik Zabrze).

Najlepszy Pomocnik: Franek Krzemień (WKS Wieluń).

Król Strzelców: Kacper Sztylka (Olympic Wrocław) - 8 goli.

P.S. Galerię zdjęć zdjęć specjalnie dla naszego portalu przygotował Pan Piotr Borczyk. Za poświęcony czas i zgodę na publikację serdecznie dziękujemy.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne