Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

ARCHIWUM

Victoria 1900 Łany - Start Namysłów 0-1

Odsłony: 22440

W ostatnim oficjalnym meczu 2013 roku namysłowski Start wywalczył awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa opolskiego. Spotkanie w Łanach

z Victorią nasza ekipa wygrała 1-0, zapewniając sobie w ten sposób możliwość gry w 1/8 finału. Jedynego gola spotkania zdobył w 33’ Marcin Zajączkowski. Efektownym strzałem z 16-tu metrów „Zając” wykorzystał odbicie się futbolówki od jednego z przeciwników po wcześniejszym zagraniu Bilińskiego.
W pierwszych 45 minutach namysłowianie starali się prowadzić grę. Gospodarze natomiast głównie ograniczali się do gry z kontry. Po zmianie stron w naszej drużynie siadła dyscyplina taktyczna i mecz stał się szarpany. Nie mając nic do stracenia, niżej notowana Victoria zaczęła grać odważniej, jednak żadnemu z jej zawodników nie udało się pokonać Kuleszki. Pewnie nerwowości byłoby w końcówce mniej, gdyby Start wcześniej podwyższył rezultat. Okazję mieli Wilczyński oraz K.Smolarczyk, jednak żaden z nich nie trafił do siatki.
Niestety, z różnych względów trener Bogdan Kowalczyk nie mógł dziś skorzystać z dziesięciu (!) zawodników. Absencje P.Pabiniaka, Samborskiego, Szpaka, Bonara, Żołnowskiego, Kamila Błacha, Łątki, Jandy, Drapiewskiego oraz Rozmusa, to bardzo duże osłabienie, na szczęście nie mające wpływu na końcowy rezultat w konfrontacji z przedstawicielem klasy A. Wobec braku podstawowych piłkarzy, namysłowski szkoleniowiec sam był zmuszony założyć kroki i wspomóc drużynę, a dopiero po raz drugi w sezonie na boisku zobaczyliśmy Andrzeja Piwowarczyka. Natomiast po przerwie z ławki rezerwowych weszli na murawę dwaj juniorzy młodsi, Kacper Sławenta i Mateusz Sieczka. Absolutni debiutanci w piłce seniorskiej zostali zgłoszeni do rozgrywek w tygodniu poprzedzającym dzisiejsze zawody.
Obszerną relację z pucharowej rywalizacji w Łanach zamieścimy w najbliższym czasie. [KK]

Łany, dn. 23.11.2013 r. (sobota) – godz. 13:00
1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

VICTORIA 1900 ŁANY – NKS START NAMYSŁÓW 0-1 (0-1)

0-1 Zajączkowski 33’ (bez asysty)

VICTORIA: Bochenek – Węgrzyk, Pietruszka (69.Hałas), Furman, Kubina, Sluga, Pendziałek (72.Zemelka), Polok, Mikulski, Bulik, Lazar [k].
Rezerwowi: -.
Trener: Rafał ZIEMBA.
Stroje: czerwone koszulki – czarne spodenki – czerwone getry.

NKS START: Kuleszka – Krystian Błach, Lizak, Piwowarczyk [k], Zalwert – Biliński, Kowalczyk (78.Sieczka), J.Gąska (72.Sławenta), Wilczyński – K.Smolarczyk, Zajączkowski.
Rezerwowi: -.
Trener: Bogdan KOWALCZYK.
Stroje: czarne (z czerwonymi wypustkami).

Sędziowali: Piotr Stefanides (jako główny) oraz Jan Pankala i Szymon Kupka (wszyscy KS Kędzierzyn-Koźle).

Żółte kartki: Węgrzyk (52.), Pietruszka (67.) – Krystian Błach (66.), Zajączkowski (74.).

Widzów: 70.

Mecz trwał: 98 minut (47+51).

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy