* AKTUALNOŚCI
 


Niedziela 20 marca
ZDZIESZOWICKA KANONADA /JUNIORZY STARSI/

Januszkowice, dn. 19.03.2011 r. (sobota) - godz. 11:00
16. kolejka wojewódzkiej I ligi juniorów starszych

KOKSOWNIK ZDZIESZOWICE - NKS START NAMYSŁÓW 5-3 (3-2)

0-1 Pukas 14' (asysta Kamil Błach)
1-1 Sendecki 19'
1-2 Pukas 24' rzut karny (po faulu na Dempniaku)
2-2 Dziewulski 27'
3-2 Galas 35' rzut karny
4-2 Szatan 60' rzut karny
5-2 Sendecki 78' rzut karny
5-3 Pukas 85' (asysta D.Raszewski)

NKS START: Kostrzewa - Rudzki, Kędzior [k], Wójcicki, Krystian Błach (75.Drapiewski), D.Raszewski, Paszkowski, Dempniak, Domalewski, Kamil Błach (46.Szloser), Pukas.
Trener: Zbigniew BILIŃSKI.

Żółte kartki (dla Startu): Rudzki (43., 70.), Kostrzewa (60.).

Czerwona kartka (dla Startu): Rudzki (70., za dwie żółte).

Widzów: 15.

Nie udał się juniorom starszym Startu Namysłów mecz inaugurujący wiosenną rundę rozgrywek o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Bilińskiego stoczyli zacięty i ostry bój w Zdzieszowicach, jednak mimo ambitnej walki, po 90 minutach powodów do radości nie mieli. Wygrał Koksownik, aplikując czerwono-czarnym 5 goli. Trzeba jednak wiedzieć, że aż 3 z nich padły po rzutach karnych! Namysłowianie mieli sporo pretensji do arbitra o podyktowanie niesłusznych ich zdaniem jedenastek, dlatego też nie dziwi fakt, że z tego powodu wracali do domu mocno rozgoryczeni. Najlepszym zawodnikiem Startu był w sobotę Marek Pukas, autor hat-tricka. Ale nawet on niespecjalnie cieszył się z indywidualnego osiągnięcia, skoro nie dało ono jego zespołowi choćby 1 punktu.
W Zdzieszowicach młode nadzieje NKS-u prowadzenie obejmowały dwukrotnie (najpierw dokładne podanie Kamila Błacha wykorzystał Pukas, który też podwyższył na 2-1 z karnego, po wcześniejszym faulu rywala w szesnastce na Dempniaku). Za każdym jednak razem rywale skutecznie odpowiadali. Przy wyniku 2-2 w roli głównej wystąpił rozjemca zawodów, dyktując wspomniane karne (między 35, a 78 minutą). Po takim ciosie namysłowianie nie byli już w stanie się podnieść. Owszem, zdobyli jeszcze gola w końcówce zawodów (po pięknym dośrodkowaniu D.Raszewskiego piłkę bardzo precyzyjnie w polu karnym przyjął Pukas, po czym pokonał bramkarza, przy okazji zakładając mu tzw. "siatkę"), było to już jednak trafienie na otarcie łez.

Następny mecz czerwono-czarna młodzież rozegra w Brzegu. Spotkanie odbędzie się 26.03.br. o godz. 11:00, a naszym rywalem będzie miejscowa Stal. Zapowiadają się niezwykle ciężkie zawody, gdyż brzeżanie, to aktualnie trzeci zespół ligi (Start jest 9-ty). Mimo to wierzymy w korzystny wynik. [Benny]

 
 * KLUB
    O klubie
    Stadion
    Sukcesy
    Historia
 * SENIORZY
    Kadra
    Tabela
    Wyniki
    Statystyka
 * JUNIORZY MŁODSI
 * SKLEP