Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Osiemnastka Tomka

Odsłony: 755

Dziś w namysłowskim Starcie dzień treningowy i… urodzinowy. Tak się składa, że w wiek dorosłości – czyli kończąc 18 lat – wchodzi Tomasz Maćków, obrońca w seniorskiej kadrze czerwono-czarnych. Tomek jest już zawodnikiem z tzw. grupy „milienialsów”, czyli urodzonych w XXI wieku. Zresztą jest drugim najmłodszym piłkarzem w kadrze po Kubie Kowalczyku. To wychowanek smarchowickich Żubrów, który do Namysłowa trafił już jakiś czas temu, gdzie do dziś sukcesywnie szlifuje swoje umiejętności.

Do najważniejszej drużyny Namysłowskiego Klubu Sportowego Tomasz trafił przed rozpoczęciem obecnego sezonu, czyli w sierpniu 2018 roku. Wówczas wraz z nieco starszym bratem Dawidem dołączył do starszych kolegów. Na razie Tomek, w przeciwieństwie do brata, nie miał jeszcze okazji do zaliczenia debiutu, ale wydaje się że jest on bardzo bliski, gdyż w ostatnim czasie trener Zalwert zaprasza go na treningi, do tego parokrotnie powołując do meczowej osiemnastki. Warto też wiedzieć, że Tomasz Maćków, to wysoki defensor, mający blisko 190 cm wzrostu. Jest obecnie graczem ekipy juniorów starszych, w której należy do najważniejszych postaci, występując przeważnie w roli prawego obrońcy. Młody „Startowiec” jest zawodnikiem praworożnym, cechującym się walką i nieustępliwością w konfrontacji z atakującymi piłkarzami rywali. Jest osobą bardzo charakterną, do tego jedną z najbardziej sumiennych w juniorach, jeśli chodzi o obecność na treningach. Można odnieść wrażenie, że T.Maćków wie co chce osiągnąć w futbolu i sukcesywnie do celu dąży. Wzrost nie przeszkadza mu w dobrej grze głową, więc niejako w naturalny sposób zapędza się pod bramkę przeciwników podczas egzekwowania stałych fragmentów gry.

 

Fot.: Tomasz Maćków (na zdjęciu) kończy dziś 18 lat. [zdjęcie: Agnieszka Michalska]

 

Tomkowi życzymy oczywiście zdrowia, zadowolenia w życiu prywatnym oraz sukcesów w szkole. Oczywiście życzymy mu też ciągłego rozwijania umiejętności i szybkiego debiutu w czerwono-czarnych seniorach (najlepiej jeszcze w tym sezonie). Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny seniorów i juniorów starszych, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy namysłowskiego Startu. Sto lat Tomasz! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy