Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Święto Kuby

Odsłony: 701

W namysłowskim Starcie dziś dzień urodzinowy i to dość wyjątkowy. Tak się składa, że 19 lat kończy Jakub Wojciaczyk, nasz wychowanek. Kuba, to obiecujący napastnik, który do seniorskiej kadry został włączony przed rozpoczęciem obecnego sezonu.

Młody, uczący się wciąż arkanów futbolu atakujący jest ważnym ogniwem zespołu juniorów starszych Startu, walczącego w Opolskiej Ligi Juniorów (to najwyższa klasa rozgrywkowa województwa). Dla kibiców czerwono-czarnych istotną jest natomiast informacja, że seniorski debiut i związaną z tym tremę Kuba ma już dawno za sobą. W pierwszym zespole debiutował w listopadzie 2017 r., w przegranym pojedynku Pucharu Polski z większyckim Po-Ra-Wiem (1-3 pod dogrywce) w Reńskiej Wsi. Nasz solenizant wszedł wówczas w 88 minucie i przez kolejne 32 (licząc z dogrywką) miał okazję oswoić się z rywalizacją pośród starszych kolegów. Z kolei debiut ligowy Jakub zanotował 1 maja ubiegłego roku. W Święto Pracy wszedł na murawę w 74 minucie, ale nie pomógł kolegom w odwróceniu losów meczu, który odbywał się w Grodkowie, gdyż już do przerwy namysłowianie przegrywali z LZS-em Starowice Dolne 0-3. Takim też rezultatem zakończyło się to spotkanie. Był to wówczas jedyny występ młodziutkiego atakującego w IV lidze opolskiej. Wyraźnie lepiej wygląda natomiast jego sytuacja w bieżących rozgrywkach, bo za nim już 7 meczów o punkty. Cztery z nich rozegrał jesienią, a trzy w obecnie trwającej rundzie wiosennej. Fakt, Jakub dostaje na razie okazję pokazania się w końcówkach spotkań, niemniej jest na tyle przekonujący, że trener Zalwert cały czas bacznie go obserwuje i… daje kolejne szanse, a to przecież najważniejsze. Na obecną chwilę J.Wojciaczyk może pochwalić się dorobkiem 9 meczów w seniorskim Starcie (8 w IV lidze i 1 w Pucharze Polski) i pewne jest, że rezultat ten będzie sukcesywnie poprawiał. Ważne, że to chłopak mający potencjał, choć jeszcze o skromnych warunkach fizycznych. Wiemy, że często w juniorach występuje w napadzie, choć czasem wystawiany jest przez trenera na boku pomocy. To waleczny, nieustępliwy gracz i jedna z czołowych postaci juniorów starszych. Jakub jest zawodnikiem bramkostrzelnym, dynamicznym i bardzo szybkim. Typowy chłopak z charakterem do grania, więc liczymy, że po zebraniu niezbędnego doświadczenia będzie cenną postacią także w najważniejszej drużynie czerwono-czarnych, grającą nie tylko końcówki, ale także w pełnym wymiarze czasowym. Za taki rozwój sytuacji przynajmniej trzymamy kciuki.

Fot.: Jakub Wojciaczyk kończy dziś 19 lat. Wszystkiego czerwon-czarnego!

 

W dniu 19. urodzin życzymy naszemu młodziutkiemu napastnikowi determinacji i pasji w rozwijaniu umiejętności, szczęścia w życiu prywatnym i na płaszczyźnie edukacyjnej oraz oczywiście sukcesów piłkarskich. Mamy na myśli częstszą grę w seniorach i dołożenia cegiełki do utrzymania dorosłego Startu Namysłów w IV lidze opolskiej. A skoro dziś gramy wyjazdowy mecz z Polonią w Nysie, to także kolejnego występu, w tym przypadku jubileuszowego (Kubę czeka gra nr 10). Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyn juniorskich i seniorów, trenerzy, klubowi działacze oraz sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat Kuba! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy