Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny Rafała

Odsłony: 778

Dziś podwójne święto urodzinowe, do tego w obu przypadkach chodzi o Rafałów. Tak się złożyło, że oprócz Rafała Żołnowskiego (życzenia złożyliśmy w tekście poprzednim) urodziny obchodzi też Rafał Czech. Młodziutki czerwono-czarny zawodnik kończy 18 lat i z tej okazji życzymy mu wszystkiego dobrego. Ale nie tylko o życzenia chodzi, bo warto przy okazji jego święta przypomnieć obiecująco zapowiadającego się gracza, który w ostatnim czasie przebojem wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce.

Rafał Czech to młodszy brat Wojciecha, byłego już piłkarza Startu Namysłów. Różnica między nimi dotyczy jednak nie tylko wieku, ale i pozycji na boisku. „Młody” jest czerwono-czarnym wychowankiem, nominalnie występującym na pozycji środkowego obrońcy (stopera), podczas gdy jego brat był w NKS-ie atakującym. Nie oznacza to jednak w jego przypadku ścisłego przyporządkowania do pozycji, bo może też grać jako defensywny pomocnik, a nawet jako boczny kryjący. Do seniorskiej kadry trener Damian Zalwert powołał Rafała w końcówce rundy jesiennej 2017 roku, ale okazję do debiutu w najważniejszej drużynie otrzymał dopiero po roku, w obecnie trwającej kampanii (w sierpniowej, pucharowej grze przeciwko Victorii Cisek, gdy wszedł na końcowe 14 minut – przyp. aut.). Okres letni przepracował na tyle mocno, że trener Zalwert zdecydował się w końcu na jego chrzest bojowy. Na dziś młodziutki jubilat rozegrał łącznie 9 meczów w zespole seniorskim (7 ligowych i 2 w Pucharze Polski) i to jest bardzo dobry prognostyk w kontekście trwającej obecnie rundy wiosennej. Jak bowiem wspomnieliśmy, Rafał wskoczył do składu i prezentuje się na tyle pewnie, że może okazać się prawdziwą rewelacją zespołu. Mimo bardzo młodego wieku Rafał jest już bardzo wysoki, mierząc niemal 190 cm wzrostu. Siłą rzeczy wygrywa większość pojedynków główkowych, a i w grze po ziemi spisuje się nieźle technicznie. Szczupły zawodnik musi jednak popracować mocniej nad tężyzną fizyczną, aby bardziej optymalnie dopasować się do wymagań walki w seniorach. Co najważniejsze, przy solidnej piłkarskiej pracy R.Czech jawi się jako materiał na więcej niż dobrej jakości zawodnika w perspektywie najbliższych lat.

Fot.: Rafał Czech kończy dziś 18 lat. Wszystkiego najlepszego!

 

Rafałowi życzymy zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym i dobrych wyników w szkole. Życzymy mu także spełnienia marzeń i dołożenia cegiełki do dobrych wyników Startu Namysłów wiosną. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyn seniorskiej i juniorskiej, klubowi włodarze i trenerzy oraz fani czerwono-czarnych. Sto lat Rafał! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy