Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

"Żołi" świętuje!

Odsłony: 855

Urodziny w Starcie Namysłów obchodzi dziś Rafał Żołnowski, jeden z kluczowych defensorów naszej czerwono-czarnej jedenastki. Jego licznik wystukał dziś liczbę 29, oznaczającą obecny wiek stopera. To wychowanek czerwono-czarnych, który w seniorskim futbolu zadebiutował w jesienią 2008 r. domowym spotkaniem z LZS-em Starościn. Oczywiście pisząc o Rafale, koniecznie trzeba wspomnieć, że popularny „Żołi” od zawsze przywdziewa czerwono-czarny trykot, a to oznacza, że jest naszym wyjątkowo patriotycznym wychowankiem.

Od momentu pojawienia się w seniorach, R.Żołnowski momentalnie wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce Startu, którego zresztą nie oddaje po dzień dzisiejszy (wyjątkiem był sezon 2011/12, kiedy to Rafał nie rozegrał żadnego oficjalnego meczu w Starcie z uwagi na poświęcenie się pracy zawodowej). Świadczy to o jego dużych umiejętnościach oraz możliwościach. Rafał, to dziś w Starcie CZŁOWIEK-INSTYTUCJA. Praktycznie w każdym meczu wyróżnia się zdecydowaniem, chłodną kalkulacją przy podejmowaniu konkretnego boiskowego wyboru, nie wspominając o umiejętnościach czysto piłkarskich i dużym doświadczeniu, z którego skrupulatnie korzysta. Jeśli jest zdrowy, „Żołi” niejako z automatu ma pewny plac w czerwono-czarnej jedenastce. Ten wysoki zawodnik może występować na każdej pozycji w formacji defensywnej, choć od dłuższego czasu oglądamy go w roli jednego ze środkowych obrońców, w razie potrzeby wchodzącego w rolę defensywnego pomocnika (gdzie radzi sobie równie wybornie). Charakteryzuje go duży spokój, zdolność przewidywania zachowania zawodników atakujących, a także umiejętne wyprowadzanie piłki z własnego przedpola. No i od dłuższego czasu również snajperski nos! Do dnia dzisiejszego rozegrał w barwach Startu 271 meczów (251 ligowych i 25 pucharowych), w których strzelił 18 goli (16 w lidze i 2 w PP). Warto nadmienić, że Rafał jest absolutnym liderem wśród liczby rozegranych meczów w czerwono-czarnych barwach, jeśli chodzi o zawodników urodzonych już w latach 90-tych!

 

Fot. Rafał Żołnowski kończy dziś 29 lat. [zdjęcie: Agnieszka Michalska]

 

Rafałowi życzymy zdrowia, zadowolenia z osiągnięć sportowych (kolejne spokojne utrzymanie z NKS-em w IV lidze opolskiej) oraz szczęścia i pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy Startu. Sto lat „Żołi”! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy