Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny trenera

Odsłony: 910

Dziś w namysłowskim Starcie wyjątkowy urodzinowy dzień. Naszym jubilatem jest Pan Damian Zalwert, wciąż czynny piłkarz (obecnie Polonii Domaszowice), ale przede wszystkim trener najważniejszej ekipy czerwono-czarnych! Nasz coach kończy 31 lat i z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia. Wspomnijmy, że to jeden z bardziej rozpoznawalnych wychowanków klubu, który do dorosłego futbolu startował już w XXI wieku.

D.Zalwert seniorskiej piłki posmakował jesienią 2005 roku i przez kilkanaście kolejnych lat należał do podstawowych graczy zespołu, bez względu na to czy występowaliśmy w IV czy III lidze. Zmiana w tym „standardzie” nastąpiła na początku kampanii sezonu 2015/16, gdy boiskową rolę Pan Damian zaczął godzić z prowadzeniem Startu w roli coacha. Stan ten utrzymał się do 7. kolejki następnego sezonu (2016/17), lecz po serii niezadowalających wyników nastąpiła zmiana na ławce. D.Zalwert usunął się wówczas w cień i przez półtorej sezonu pozostawał poza drużyną piłkarską. Zaangażował się natomiast w pomoc swojemu przyjacielowi, Panu Stefanowi Kosteckiemu, przy prowadzeniu drużyny… siatkarskiego Startu. Historia lubi jednak zataczać koło i wiosną 2017 roku (po okresie pracy w Starcie trenerów Bartosza Medyka i Grzegorza Rośka), władze klubu ponownie powierzyły zespół bohaterowi okolicznościowego tekstu. Pan Damian w trudnym momencie przejął drużynę i wypełnił misję, jaką było zachowanie IV-ligowego bytu. A skoro tak, to logicznym było, że prezes Kozan zaproponował mu kontynuację pracy. W kampanii 2017/18 nasz zespół pod wodzą Zalwerta przeciętnie spisywał się jesienią, ale wiosną był już jedną z największych rewelacji rozgrywek, kończąc sezon na 10. miejscu z 45 punktami na koncie (30 z nich chłopcy wywalczyli właśnie w I półroczu 2018 r.). W obecnym sezonie zespół kapitalnie spisywał się do 10. kolejki, a potem nastąpiło mocne wyhamowanie. Na szczęście w premierze obecnie trwającej wiosny Start ograł w delegacji Victorię Chróścice i – mamy nadzieję – powraca na zwycięskie tory.

Blisko 14 lat lat występów z „eSką” na piersi spowodowało, że dziś „uniwersalny żołnierz” (zaczynał w roli napastnika i przesuwany w tył, od paru lat był bądź to bocznym obrońcą, bądź stoperem) ma w dorobku 246 meczów (225 ligowych i 21 pucharowych) oraz 11 goli (7 w lidze i 4 w PP). Nie musimy dodawać, że to piłkarz o jednym z najdłuższych stażów w Starcie Namysłów w XXI wieku (pamiętajmy jednak, że trener już przy Pułaskiego nie gra). Jeśli natomiast chodzi o dorobek trenerski Zalwerta, to obecnie jest to 107 meczów (99 ligowych i 8 w Pucharze Polski), z których Start wygrał 38, do tego 22-krotnie zremisował i 47 razy przegrał (bramki 128-153). Dorobek niezły, ale generalnie wymaga poprawy i wierzymy, że wiosną czerwono-czarni polepszą statystyki swojemu szefowi. Nadmieńmy ponadto, że D.Zalwert prowadzi też w roli coacha ekipię juniorów starszych namysłowskiego Startu, walczącej obecnie w Opolskiej Lidze Juniorów.

Fot.: Damian Zalwert, trener Startu Namysłów, kończy dziś 31 lat.

 

Panu Damianowi życzymy zdrowia oraz szczęścia i pomyślności, tak w życiu osobistym, jak i na niwie sportowej. A skoro dziś czeka nas ligowy bój z liderem, Małąpanwią Ozimek, to życzymy mu również zwycięstwa jego podopiecznych, tym bardziej, że poprowadzi drużynę w potyczce o punkty nr 100! Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyn piłki nożnej i siatkówki, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat trenerze! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy