Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Osiemnastka Kuby

Odsłony: 730

W naszej czerwono-czarnej rodzinie nastroje po wiosennej premierze są bardzo dobre. Ale dziś dorzucamy do podniosłej atmosfery dodatkowy wątek, a mianowicie urodzinowy. Otóż 16 marca, to dzień, kiedy urodziny obchodzi Jakub Wierzbicki, jeden z najmłodszych zawodników w seniorskiej kadrze NKS-u. Kuba, wchodzi w wiek dorosłości, kończąc 18 lat i z tej okazji pragniemy złożyć mu życzenia. Ale zanim o tym, najpierw kilka słów o samym zawodniku.

J.Wierzbicki jest wychowankiem Startu Namysłów i do IV-ligowej kadry włączony został przed rozpoczęciem obecnego sezonu 2017/18. To nominalny pomocnik, mogący też z powodzeniem występować w ataku. Jest szybkim, dynamicznym i wysokim zawodnikiem. Cechuje go dobra sprawność, choć jest szczupłym graczem. Potrafi operować piłką i robi z tego użytek, choć trenerzy czasem próbują go nawet w dryblingu stopować. Jesienią ubiegłego roku dostał parę szans w końcówkach meczów od trenera Damiana Zalwerta, ale potem jego entuzjazm do gry w seniorskim siłowym futbolu nieco osłabł i wiosną ani razu nie widzieliśmy go na murawie. Ma jednak czas, aby przy sumiennej pracy nad tężyzną fizyczną z powrotem powalczyć o występy na poziomie IV ligi, co zresztą ponownie pokazał ostatniej jesieni, gdy 5-krotnie zaprezentował się kibicom w trakcie meczów. Sprawia dobre wrażenie w grze, umie odnaleźć się na boisku, ale oczywiście przed nim jeszcze sporo pracy. O tym, że Kuba posiada talent przekonują nie tylko dokonania w drużynie juniorów starszych, gdzie jest ważną postacią zespołu, ale także niedawne powołania do kadry Opolszczyzny w swojej kategorii wiekowej (mowa o juniorach młodszych). W zimie J.Wierzbicki nie pracował z seniorami, gdyż skupił się na zespole rówieśników, w którym na co dzień występuje (tam jest, jak wspomnieliśmy, ważnym elementem układanki). Ale trener Zalwert nie wyklucza, że w trakcie sezonu zaprosi ponownie 18-latka na treningi, by dać mu szansę w większym wymiarze czasowym w grze o stawkę. Tego mu bynajmniej życzymy. Na dziś Kuba może pochwalić się 8 występami w czerwono-czarnym trykocie seniorskim (6 meczów w IV lidze oraz 2 spotkania w wojewódzkim Pucharze Polski). To mało, ale statystki przy swoich możliwościach (a przede wszystkim chęciach) Kuba powinien zdecydowanie poprawić. Wszystko zależy od niego.

Fot.: Jakub Wierzbicki kończy dziś 19 lat. Wszystkiego najlepszego!

 

Jakubowi życzymy zdrowia, determinacji w treningach oraz szczęścia i zadowolenia w życiu szkolnym oraz prywatnym. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyn seniorów i juniorskich, działacze, sztab trenerski oraz sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat Kuba! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy