Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny Adriana

Odsłony: 597

W końcówce stycznia mamy w tym roku w namysłowskim Starcie wyjątkowo dużo urodzin. Dziś nie ma w tym względzie wyjątku, więc informujemy o kolejnych. Czas zatem na życzenia, których adresatem jest Adrian Ptak. To wychowanek LZS-u Łączany, który dokładnie 26 stycznia kończy 23 lata. Warto wspomnieć, że Adrian piłkarskiego abecadła uczył się w czerwono-czarnych zespołach młodzieżowych, natomiast w międzyczasie swoje umiejętności szlifował też w prószkowskiej Pomologii, skąd powrócił w rodzinne strony.

Do seniorskiej kadry Startu Adrian Ptak trafił przed rozpoczęciem sezonu 2014/15. Początkowo nie mógł przebić się do meczowej 18-tki i dopiero pod koniec premierowej dla siebie jesieni pojawił się w składzie. Wiosną 2015 roku znalazł jednak uznanie w oczach ówczesnego i… także obecnego coacha, Damiana Zalwerta i od tego czasu regularnie melduje się na murawie. Swoje możliwości potwierdził też w trzech kolejnych sezonach (2015/16, 2016/17 i 2018/18), stając się jedną z kluczowych postaci zespołu (zarówno wspomnianego D.Zalwerta, jak i kolejnych trenerów, Grzegorza Rośka i Bartosza Medyka). To zawodnik środka pola, który w zależności od potrzeb, może występować z naciskiem na akcent ofensywny, jak i defensywny. Nie robi mu to większej różnicy, dzięki czemu drużyna ma z niego duży pożytek. Co szczególnie kibiców cieszy, Adrian ani na moment nie zwolnił tempa, więc i w obecnej kampanii również należy do żelaznych graczy czerwono-czarnego teamu. Po prawdzie, to dziś trudno wyobrazić sobie wyjściową jedenastkę bez Ptaka. Co ciekawe, Adrianowi długo nie dane było cieszyć się z premierowego gola. Ale kiedy to już nastąpiło, jego euforia była podwójna, bowiem w ostatnim meczu sezonu 2015/16 dwukrotnie pokonał bramkarza Olimpii Lewin Brzeski, walnie przyczyniając się do zwycięstwa NKS-u (3-1), dającego nam wtedy utrzymanie w IV lidze opolskiej. Na obecną chwile wciąż młody pomocnik może pochwalić się liczbą 125 oficjalnych spotkań w czerwono-czarnych barwach (116 w IV lidze i 9 w Pucharze Polski) oraz 6 golami na koncie (3 w lidze i 3 w PP).

Fot. Adrian Ptak kończy dziś 23 lata. [zdjęcie: Agnieszka Michalska]

 

Adrianowi życzymy zdrowia oraz szczęścia i zadowolenia w życiu prywatnym. Życzymy mu także sukcesywnego podnoszenia umiejętności piłkarskich i tylko radosnego nastroju po kolejnych IV-ligowych występach w Starcie Namysłów. Do życzeń przyłączają się koledzy z zespołu, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy „Chłopców z Pułaskiego”. Sto lat Adrian! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy