Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Osiemnastka Kuby

Odsłony: 779

Dziś kolejne urodzinowe święto w rodzinie namysłowskiego Startu. Tak się składa, że okazję do świętowania ma jeden z… najmłodszych graczy w kadrze. To Jakub Czuczwara, czerwono-czarny wychowanek kończący 18 lat. Pochodzącey z Jastrzębia pełnoletni od dziś zawodnik nie jest jeszcze pierwszym wyborem w seniorskiej ekipie trenera Zalwerta, jednak skoro znajduje się w kadrze, to świadczy to dobrze o jego potencjale i całkiem sporych możliwościach.

Jakub przyszedł na świat 23 stycznia 2001 roku, jest więc już tzw. „millenialsem”. Nie to jest jednak najważniejsze, a fakt, że do kadry Startu dołączony został przez naszego coacha na finiszu ostatniej rundy jesiennej sezonu 201718. Przed spotkaniem 17. kolejki z paczkowską Spartą Kubę zarejestrowano jako gracza najważniejszej drużyny NKS-u. I choć kilkukrotnie znalazł się w meczowej osiemnastce, to jednak nie miał jeszcze okazji do debiutu w seniorskim trykocie. Jeśli jednak sumiennie popracuje podczas obecnie trwających treningów, to wiosną ma ku temu całkiem realne szanse.

Mimo rocznej już bytności w seniorskiej kadrze Kuba jest wciąż postacią nieco anonimową dla fanów. To przede wszystkim gracz formacji defensywnych, na co dzień mogący występować na środku obrony lub z jej prawej strony (w juniorach częściej grywa w roli stopera). Mimo niezbyt imponujących warunków fizycznych młody defensor charakteryzuje się dużą skocznością, przez co bardzo często na poziomie juniorskim wygrywa pojedynki z atakującymi rywalami. Jest graczem zadziornym i na pewno wyróżniającym się walecznością. Do tego cieszy się wśród swoich rówieśników charyzmą. Oczekiwania względem Kuby są niemałe, ale oczywiście kluczowa jest tu jego regularna i sumienna praca. Wtedy bowiem istnieje spora nadzieja, że w niedługim czasie Start Namysłów może mieć z 18-latka sporo pożytku i radości.

Fot.: Jakub Czuczwara (na zdjęciu) kończy dziś 18 lat.

 

Kubie życzymy zdrowia, dalszego rozwoju piłkarskiego, a także zadowolenia i szczęścia w życiu prywatnym oraz dobrych wyników w nauce. Do życzeń przyłączają się koledzy z zespołów juniorskich i seniorów oraz sztab trenerski i klubowi działacze. Oczywiście wszystkiego dobrego życzą też młodemu zawodnikowi kibice „Legendarnych Czerwono-Czarnych”. Sto lat Kuba! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy