Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny Damiana

Odsłony: 844

Dzisiejszy dzień, to okazja do świętowania dla Damiana Raszewskiego, kończącego 26 lat. Damian, to wychowanek Gryfa Brzozowiec, który piłkarskiego abecadła uczył się w juniorskich zespołach czerwono-czarnych z Namysłowa.

Nasz pomocnik miał również okazję występować w Żubrach Smarchowice Śląskie, zresztą parokrotnie. Po raz pierwszy do kadry namysłowskiego Startu D.Raszewski trafił w maju 2013 r., kiedy to wszedł na boisko w końcówce wyjazdowego spotkania z Pniówkiem Pawłowice Śląskie (graliśmy wówczas w III lidze opolsko-śląskiej, a Start przegrał 0-1). W tamtych rozgrywkach (2012/13) 23-latek zagrał jeszcze dwukrotnie, po czym przeszedł do Żubrów. Przed sezonem 2014/15 Damian Raszewski powrócił do Startu i do końca swojego pobytu w zespole zagrał łącznie w 31 oficjalnych meczach (licząc z 3 grami w III lidze, 23 w IV lidze oraz 5 w Pucharze Polski – przyp. aut.) i strzelił 2 bramki (po jednej w lidze i pucharze). I Damian znów po sezonie postanowił spróbować szczęścia w Żubrach, skąd jednak po paru latach wrócił do Namysłowa. Było to przed obecnymi rozgrywkami, czyli kampanią 2018/19. I ten ruch D.Raszewskiego okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem jesienią ubiegłego roku Damian należał już do podstawowych graczy bloku defensywnego Startu, grając głównie na lewej obronie (zaczynał jednak grę w piłkę od środka pola). Biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszej rundzie obecnego sezonu Damian Raszewski wystąpił w 14 grach (12 w IV lidze i 2 w PP) oraz trafiając do siatki 2 razy (1+1), jego globalny dorobek w klubie z „eSką” w herbie, to obecnie 45 gier (3 w III lidze, 35 w IV lidze oraz 7 w Pucharze Polski) oraz 4 gole (po 2 trafienia w lidze i pucharze). Damiana na boisku (ale i poza nim) cechuje spokój i skupienie. Pochwalić też należy jego dobre wyszkolenie techniczne oraz świetnie ułożoną nogę (stąd nierzadko podchodzi do wykonywania rzutów wolnych oraz rożnych). Warto też wspomnieć, że Damian, to najmłodszy z tria braci Raszewskich, którzy wcześniej reprezentowali czerwono-czarne barwy. Przed nim w naszej drużynie występowali Mariusz oraz najstarszy Krystian.

Fot.: Damian Raszewski (na zdjęciu) kończy dziś 26 lat.

 

D.Raszewskiemu życzymy zdrowia, a także szczęścia i zadowolenia z życia prywatnego. Życzymy mu także ponownych regularnych występów na boiskach w rundzie wiosennej, oczywiście w czerwono-czarnych barwach. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat Damian! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy