Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny Daniela

Odsłony: 870

Dziś pierwsze czerwono-czarne święto urodzinowe w 2019 roku. Okazję do wzniesienia toastu ma golkiper Daniel Speda, kończący 31 lat. To zawodnik, który do Startu Namysłów dołączył przed rozpoczęciem znajdującego się właśnie na półmetku sezonu 2018/19. Ale bez dwóch zdań, to jeden z najlepszych „transferów” w naszym klubie na przestrzeni ostatnich lat.

Jak na golkipera, Daniel Speda nie imponuje warunkami fizycznymi. Nie miało to jednak w rundzie jesiennej żadnego dla kibiców znaczenia, bo zagrał naprawdę świetną rundę. Co istotne, między słupkami pojawił się w pierwszym meczu sezonu i do ostatniej gry nie pozwolił konkurencji, aby choć na minutę go zmieniła. Daniel rozegrał łącznie 17 spotkań od deski do deski (15 ligowych i 2 w Pucharze Polski), spędzając na murawie 1590 minut (dwa mecze pucharowe Startu trwały po 120 minut każdy). Co równie imponujące, w lidze nasz rewelacyjnie spisujący się bramkarz zachował aż 8 czystych kont, co jest w naszych warunkach wynikiem imponującym! Do niedawna rotacja w czerwono-czarnej bramce była dość regularna, ale od sierpnia D.Speda niczym ogromny głaz, nie daje się z linii bramkowej ruszyć. Charakteryzuje go solidność oraz bardzo profesjonalne podejście do treningów i meczów, dzięki czemu jest dobrym przykładem dla młodszych zawodników. Jest wreszcie niezwykle doświadczonym golkiperem, który do naszego klubu trafił z Victorii Chróścice. Znany jest głównie namysłowskim (choć nie tylko) sympatykom futbolu z gry u sąsiadów z LZS-u Starościn, gdzie przez lata zapracował na miano jednego z najlepszych bramkarzy w naszym regionie (dodajmy, że wcześniej występował też Budowlanych Pokój). Jego seryjnie bronione w okręgówce rzuty karne (gdy grał w Starościnie) przeszły już do lokalnej legendy. Dziś jednak to my mamy przyjemność obserwowania gry znakomitego golkipera strzegącego namysłowskiej bramki. A skoro o rzutach karnych mowa, to warto przypomnieć, że w sierpniu 2018 r. Daniel w meczu pucharowym przeciw Victorii Cisek, w największym stopniu przyłożył ręce do naszego awansu do kolejnej rundy, broniąc w serii jedenastek aż trzy rzuty karne (w regulaminowym czasie było 2-2, a w konkursie karnych 3-2 dla Startu).

Fot.: Daniel Speda (na zdjęciu) kończy dziś 31 lat. [fotografia: archiwum prywatne]

 

Danielowi w dniu urodzin życzymy zdrowia (bo ono jest najważniejsze), szczęścia, oraz zadowolenia z życia prywatnego i zawodowego. No i oczywiście życzymy naszemu bramkarzowi co najmniej powtórzenia kapitalnej serii z jesieni, gdy po 10. kolejkach miał na koncie zaledwie 3 puszczone bramki! Końcówka rundy była już mniej udana, ale trudno winić za to akurat naszą ostatnią instancję. Do życzeń przyłączają się klubowi trenerzy i działacze oraz wszyscy sympatycy Startu Namysłów. Sto lat Daniel! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy