Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Osiemnastka Bartka

Odsłony: 796

Dziś mecz i urodziny w namysłowskim Starcie. Okazję do świętowania (i oby zwycięstwa!) będzie miał Bartosz Sikora, który wchodzi w wiek dorosłości, kończąc dokładnie 18 lat. Bartek, to nasz wychowanek od paru ładnych lat terminujący w drużynach młodzieżowych, włączony do seniorskiej kadry w poprzednim sezonie.

Masywny, dobrze zbudowany zawodnik występuje w roli bocznego, ofensywnego pomocnika. Przede wszystkim gra na lewej flance, choć nie ma dla niego problemu, jeśli trener (w drużynie juniorów) wystawi go po przeciwnej stronie. Co ciekawe, B.Sikora posiada charakterystyczny zwód, który nierzadko stosuje w trakcie meczów. Z lewej strony schodzi do środka i uderza prawą nogą. Można o nim powiedzieć, że z tym swoim zwodem przypomina (ale po przeciwnej stronie murawy) Ariena Robbena. Bartosz nie jest wysoki, natomiast zdecydowanie silny i waleczny. Do tego dobrze trzyma się na nogach. To przebojowy zawodnik w grze ofensywnej, potrafiący zaskoczyć choćby golem z 40 metrów (takie sztuki wyprawia w juniorach starszych). Pozytywnie zaskakuje. Rokujący gracz ma już seniorski debiut za sobą. 22 sierpnia br. zagrał po raz pierwszy w naszej najważniejszej drużynie w meczu pucharowym, rozegranym z Victorią Cisek. Wówczas w 79’ zmienił Szymka Szczygła. Z kolei drugi mecz (i na razie ostatni) rozegrał w Graczach, także w Pucharze Polski, gdzie w 90+2’ wszedł na murawę za Łukasza Biczysko. Przed Bartkiem pozostał jeszcze jeden debiut – już w meczu o punkty, więc życzymy mu, aby nastąpił jak najszybciej. Dziś są na to niewielkie szanse, bowiem B.Sikora leczy kontuzję stawu skokowego, której nabawił się w rywalizacji ze Skalnikiem. Trener Damian Zalwert cały czas przygląda się namysłowskiemu wychowankowi i jak ten wyleczy kontuzję, to ma szansę na częstsze występy w czerwono-czarnych seniorach.

Fot.: Bartosz Sikora (na zdjęciu) kończy dziś 18 lat. Wszystkiego czerwono-czarnego!

 

Bartkowi w dniu urodzin życzymy zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym oraz sukcesów w szkole. Oczywiście życzymy mu także wspomnianych gier w seniorach. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny seniorskiej i młodzieżowych, klubowi działacze, trenerzy oraz sympatycy Startu. Sto lat Bartek! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy