Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Osiemnastka Dominika

Odsłony: 766

Dziś dzień meczowy, ale też urodzinowy! Dlatego też życzenia chcemy złożyć naszemu czerwono-czarnemu zawodnikowi. Świętuje Dominik Adrian, który kończy 18 lat. To wyjątkowy wiek dla każdego człowieka, bo przecież wchodzi się nim w wiek dorosłości. Dominik, to nasz wychowanek, który piłkarskie szlify pobierał w zespołach młodzieżowych. Dziś z powodzeniem reprezentuje czerwono-czarne barwy, choć miał też półroczny epizod w B-klasowym LZS-ie Biestrzykowice-Miodary.

Kibice uważnie obserwujący grę namysłowian kojarzą już doskonale naszego dzisiejszego jubilata. To szczupły, wysoki ciemny blondyn, poruszający się w środkowej strefie boiska. Popularnego w drużynie „Pączka” charakteryzuje duży luz w grze. Można nawet zażartować, że niekiedy ten chłopak wygląda, jakby wycięto mu układ nerwowy. Dobrze spisuje się w środku pola, gdzie najczęściej ustawiany jest w roli środkowego pomocnika o orientacji ofensywnej. Ale w razie potrzeby Dominik może też występować w roli defensywnego pomocnika i w niej także naszego trenera nie zawiódł. To dobry technicznie zawodnik, który sporo potrafi zrobić z futbolówką. Jest wybiegany i bardzo dobry wydolnościowo, potrafi biegać bez większego zmęczenia przez 90 minut gry. Jest też wysoki, więc wzrost również mu pomaga choćby w wytrącaniu z rytmu przeciwników. Nasz młodzieżowiec ma rzadką zdolność wyłuskiwania piłki przeciwnikom spod nóg, ale potrafi też dokładnie swoim kolegom z boiska podać piłkę pod nogi. Debiut w seniorskim zespole D.Adrian zaliczył w 18 listopada 2017 r. w meczu ze Spartą Paczków (wygranym przez Start 2-0), w 70’ wchodząc na boisko w miejsce Łukasza Biczysko. W kampanii 2017/18 trener dość ostrożnie stawiał na „Pączka”, ale widać, że w ostatnim czasie zrobił duży progres, bo w obecnym sezonie, to już podstawowy zawodnik czerwono-czarnych. Na obecną chwilę Dominik rozegrał w Starcie Namysłów 21 meczów (18 w IV lidze i 3 w Pucharze Polski). Bramki jeszcze nie strzelił, więc życzymy mu, aby uczynił to dziś! Okazja jest idealna, żeby w dniu swoich urodzin strzelić (oby!) zwycięską bramkę w meczu jubileuszowym (nr 400) swojego klubu.

Fot.: Dominik Adrian (na pierwszym planie) kończy dziś 18 lat. [zdjęcie: Agnieszka Michalska]

 

Dominikowi życzymy zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym i sukcesów w szkole. Życzymy mu również kolejnych zwycięstw z czerwono-czarnymi oraz sukcesywnego szlifowania umiejętności, które poskutkują grą na poziomie wyższym niż IV liga. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze i trenerzy oraz wszyscy sympatycy jedenastki z Pułaskiego. Sto lat „Pączek”! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy