Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Trzydziestka Łukasza!

Odsłony: 1099

Dziś okrągłą, 30. rocznicę urodzin obchodzi Łukasz Biczysko, jeden z bardziej doświadczonych piłkarzy obecnej kadrze namysłowskiego Startu. To wychowanek naszego klubu, który w seniorskiej drużynie zadebiutował w marcu 2007 roku, w IV-ligowej grze przeciw Swornicy Czarnowąsy.

Popularny „Benny”, to postać przede wszystkim kojarzona ze środkiem pola, gdzie w czasie swojej kilkunastoletniej przygody z futbolem najczęściej występował. Swego czasu był graczem na tyle wyrazistym w grze, że mimo młodego wieku wróżono mu sporą karierę. Nie wszystko poszło jednak po myśli naszego starego-nowego pomocnika, głównie ze względu na uciążliwą kontuzję biodra, którą leczył długich kilkanaście miesięcy. Stąd maksymalny pułap jego możliwości, to występy w III lidze w czerwono-czarnych barwach. Po powrocie do względnego standu zdrowotnego i rozegraniu kilkunastu spotkań, nasz dzisiejszy jubilat opuścił klub w 2012 roku, natomiast ponownie trafił do NKS-u przed sezonem 2017/18, wracając tym samym po 5 latach absencji na stare śmieci. Po opuszczeniu naszego klubu miał okazję występować w LZS-ie Trzcinica i Agroplonie Głuszyna, ale jak widać najbliższa ciału „własna” koszula. W poprzednim sezonie Ł.Biczysko kreował grę Startu w środku pola i trzeba przyznać, że nieźle mu to wychodziło. Łącznie w sezonie 2017/18 rozegrał w trykocie Startu 34 mecze (31 w lidze i 3 w Pucharze Polski), zdobywając 2 bramki (obie w meczach o punkty). Natomiast biorąc pod uwagę jego cały dorobek w czerwono-czarnym stroju, to na dziś jest to 107 meczów (98 ligowych i 9 pucharowych), w których do siatki rywali trafił 7-krotnie (wszystkie trafienia w meczach ligowych). Oczywiście liczymy, że to nie koniec śrubowania statystyki na chwalę „Legendarnych Czerwono-Czarnych” naszego pomocnika i ten w kolejnej kampanii znów będzie regulował tempo gry swoich młodszych kolegów.

Fot.: Łukasz "Benny" Biczysko kończy dziś 30 lat. Wszytskiego najlepszego! [zdjęcie: Agnieszka Michalska]

 

Popularnemu „Bennemu”, który z racji skromnych warunków fizycznych i nietuzinkowych umiejętności technicznych nazywany był swego czasu namysłowskim „Messim”, życzymy dużo zdrowia, zadowolenia z życia prywatnego i zawodowego, no i sukcesów na boisku. Do życzeń przyłączają się koledzy z zespołu, trenerzy, działacze klubowi oraz wszyscy sympatycy ekipy z Pułaskiego. Sto lat Łukasz! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy