Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny grającej legendy!

Odsłony: 854

Okazję do wzniesienia toastu ma Patryk Pabiniak. Jeden z najlepszych atakujących w historii namysłowskiego Startu kończy dziś 29 lat. Patryk jest wychowankiem czerwono-czarnych, a w swojej przygodzie z piłką reprezentował też młodzieżowe zespoły Śląska Wrocław oraz Piasta Gliwice.

Choć Patrykowi do 30-tki brakuje jeszcze roku, to już teraz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy Startu i to nie tylko na lokalnym podwórku. W seniorach występuje 13-ty sezon, z przerwą na wspomniane w poprzednim akapicie kluby. W marcu 2015 r. przeszedł do historii, jako zawodnik, który osiągnął barierę 100 goli w czerwono-czarnych barwach! Sytuacja miała miejsce w meczu z chróścicką Victorią, a nasz super-snajper zdobył jedyną bramkę w 52 minucie spotkania. A licząc z sezonami kolejnymi, włączając w to również zakończoną w sobotę kampanię 2017/18, P.Pabiniak może pochwalić się imponującą liczną 145 goli w NKS-ie (130 ligowymi i 15 pucharowymi), które uzyskał w 329 spotkaniach (305 rozegrał w rozgrywkach ligowych, a 24 w Pucharze Polski)!!! Patryk, to taki namysłowski Johan Cruyff, o świetnym przeglądzie pola, bardzo dobrej technice, ale w przeciwieństwie do Holendra, również świetnym uderzeniu z dystansu. Zresztą często występował z numerem 14 (choć od dłuższego czasu głównie z 13-tką), z którym przez większość swojej pięknej kariery grał też na plecach „Boski Johan”.

Fot.: Patryk Pabiniak (na zdjęciu) kończy dziś 29 lat. [zdjęcie: Agnieszka Michalska/Częstochowa]

 

Naszemu legendarnemu jubilatowi (bo Patryk już de facto posiada status czerwono-czarnej legendy, podobnie jak żegnany na boisku w sobotę ojciec Zbigniew) życzymy zdrowia, kolejnych goli oraz kondycji w kolejnych kampaniach. Życzymy mu również szczęścia i zadowolenia w życiu prywatnym i zawodowym. A że Patryk ma już grubo ponad 100 goli na koncie, nie sposób nie życzyć mu w jego dniu... osiągnięcia granicy 200 trafień! Póki co, zbliża się do imponującej liczby 150 „skalpów”, którą – mamy nadzieję – zdoła osiągnąć już w rundzie jesiennej kolejnego IV-ligowego sezonu. Do życzeń przyłączają się koledzy z zespołu, klubowi działacze oraz sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat Patryk! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy