Osiemnastka Kuby

Odsłony: 2400

W namysłowskim Starcie dziś dzień urodzinowy i to dość wyjątkowy. Tak się składa, że w wiek pełnoletniości wchodzi Jakub Wojciaczyk, nasz wychowanek. Kuba, to obiecujący napastnik, który do seniorskiej kadry został włączony przed rozpoczęciem obecnego sezonu.

Młody, uczący się wciąż arkanów futbolu atakujący jest obecnie ważnym ogniwem zespołu juniorów starszych Startu, z którym zaciekle walczy o awans do Opolskiej Ligi Juniorów (to najwyższa klasa rozgrywkowa województwa). Oczywiście naszym chłopcom i Kubie życzymy osiągnięcia sukcesu, choć liczymy, że Wojciaczyk rozwinie się przede wszystkim piłkarsko. Kuba seniorski debiut i związaną z tym tremę ma już za sobą. W pierwszym zespole debiutował w listopadzie ubiegłego roku, w przegranym pojedynku Pucharu Polski z większyckim Po-Ra-Wiem (1-3 pod dogrywce) w Reńskiej Wsi. Nasz solenizant wszedł wówczas w 88 minucie i przez kolejne 32 (licząc z dogrywką) miał okazję oswoić się z rywalizacją pośród starszych kolegów. Z kolei debiut ligowy Jakub zanotował całkiem niedawno, bo 1 maja. W Święto Pracy wszedł na murawę w 74 minucie, ale nie pomógł kolegom w odwróceniu losów meczu, który odbywał się w Grodkowie, gdyż już do przerwy namysłowianie przegrywali z LZS-em Starowice Dolne 0-3. Takim też rezultatem zakończyło się to spotkanie. Na razie więc Wojciaczyk nie miał okazji wziąć udziału w meczu zwycięskim, ale to według nas tylko kwestia czasu i to najbliższego. Ważne, że to chłopak mający potencjał, choć jeszcze skromnym warunkach fizycznych. Wiemy, że często w juniorach występuje w napadzie, choć czasem wystawiany jest przez trenera na boku pomocy. To waleczny, nieustępliwy gracz i jedna z czołowych postaci juniorów starszych. Jakub jest zawodnikiem bramkostrzelnym, dynamicznym i bardzo szybkim. Typowy chłopak z charakterem do grania, więc liczymy, że po zebraniu niezbędnego doświadczenia będzie cenną postacią także w najważniejszej drużynie czerwono-czarnych. Za taki rozwój sytuacji przynajmniej trzymamy kciuki.

W dniu osiemnastych urodzin życzymy naszemu młodziutkiemu napastnikowi determinacji i pasji w rozwijaniu umiejętności, szczęścia w życiu prywatnym i na płaszczyźnie edukacyjnej oraz oczywiście sukcesów piłkarskich. Mamy na myśli częstszą grę w seniorach, wspomniany już awans z juniorami starszymi oraz dołożenie swojej (niechby i skromnej) cegiełki do utrzymania dorosłego Startu Namysłów w IV lidze opolskiej. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyn juniorskich i seniorów, trenerzy, klubowi działacze oraz sympatycy czerwono-czarnych. Sto lat Kuba! [KK]