Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Wojtek świętuje!

Odsłony: 863

Dziś urodzinowy dzień w czerwono-czarnej rodzinie, a obchodzi je golkiper Wojciech Zając, kończący 24 lata. Ten wychowanek Startu Namysłów w seniorskiej bramce naszego klubu zadebiutował późną wiosną 2015. Wcześniej z kolei miał możliwość posmakowania dorosłego futbolu w Żubrach Smarchowice Śląskie, LZS-ie OSP Wilków, LZS-ie Agroplon Głuszyna oraz domaszowickiej Polonii.

Trafiając z powrotem do Namysłowa, Wojtek miał być początkowo zmiennikiem swojego imiennika Stasiowskiego. Dlatego też wspomniany debiut Wojtka w pierwszej drużynie Startu nastąpił w końcówce kampanii 2014/15. Nie wspominał go jednak zbyt przyjemnie, bo na dzień dobry piłkarze późniejszego mistrza z Piotrówki zaaplikowali mu aż 7 goli (przegraliśmy wówczas 0-7). W tamtym sezonie Wojciech zagrał jeszcze w ostatniej kolejce przeciw Po-Ra-Wiu i na kolejne spotkania musiał nieco poczekać. W kampanii 2015/16 zagrał tylko 7-krotnie (wszystkie spotkania w rundzie jesiennej), więc wobec braku gry wiosną, przed edycją 2016/17 zdecydował się na wypożyczenie do Żubrów Smarchowice Śląskie. Ale, że Wojtka ciągnęło w czerwono-czarne klimaty, to po zakończeniu poprzedniego sezonu ponownie zdecydował się zawitać na Pułaskiego, tym razem podejmując rękawicę w rywalizacji o trykot z numerem 1 z Patrykiem Zacharskim. No i wychodzi mu to całkiem nieźle, bo jesienią rozegrał 10 spotkań (7 o punkty i 3 pucharowe). A to z kolei oznacza, że łącznie między słupkami Startu Namysłów Wojtek stanął dotychczas w 19-tu meczach (15 w IV lidze i 4 w Pucharze Polski). Najbliższa oficjalna gra będzie więc jego małym jubileuszem, czego mu zresztą życzymy. Sympatyczny golkiper… bramki jeszcze nie zdobył, ale jak to z bramkarzami bywa, wcale nie musi tak pozostać. Kto wie czy w niedalekiej przyszłości koledzy z pola nie dadzą mu w jakimś meczu szansy na uderzenie z „wapna” (np. przy wysokim prowadzeniu Startu)? ;-)

Fot.: Wojciech Zając (na zdjęciu, jeszcze w starym image'u) kończy dziś 24 lata.

 

 Wojtkowi życzymy zdrowia, sukcesywnego podnoszenia umiejętności, wywalczenia pewnego miejsca między słupkami, a także szczęścia i zadowolenia z życia prywatnego. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy „Legendarnych”. Sto lat Wojtek! [KK]

P.S. Wiadomosć dla naszego jubilata: Wojtek, nie gniewaj się, ale nie mamy Twojego aktualnego zdjęcia, więc posiłkowaliśmy się starym. Ale jak zdołasz nam szybko dostarczyć aktualną fotkę (znaczy z włosami na głowie), no momentalnie ją podmienimy! ;-)

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy