Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Osiemnastka Maćka

Odsłony: 2084

Namysłowski Start zakończył już rozgrywki IV ligi w sezonie 2016/17, niemniej nasza czerwono-czarna familia nie zakończyła świętować. Tak się składa, że dziś jeden z naszych NKS-owców Maciej Świerczyński wchodzi w wiek pełnoletniości, kończąc 18 lat. Maciek, to jeden z wielu wychowanków naszego klubu, który do drużyny seniorów dołączył przed rozpoczęciem właśnie zakończonych rozgrywek.

Maciek, zwany też przez kolegów z drużyny „Świrem”, to chłopak o drobnych warunkach fizycznych (170 cm wzrostu i 64 kg wagi), ale o naprawdę dużym potencjale. Jesienią nie dostawał zbyt wielu szans od trenera (raptem 5-krotnie pojawił się na boisku), ale już wiosną należał do zawodników ściśle branych przez obu szkoleniowców (G.Rośka i D.Zalwerta) pod kątem występów w meczach o punkty, grając już w 16 spotkaniach. Niewysoki, ale bardzo szybki i ruchliwy – do tego z oryginalnym „krótkim zwodem” – Maciek sprawiał kłopoty zawodnikom drużyn przeciwnych wchodząc ze skrzydła w środek pola lub szarżując flankami z piłką przy nodze. To zawodnik, który przy pracy nad sobą na dotychczasowym poziomie, ma szansę szybko wskoczyć do wyjściowej jedenastki Startu, a w niedalekiej przyszłości występować co najmniej w III lidze. To gracz mogący występować zarówno na skrzydle, jak i w ataku. Dość powiedzieć, że w drużynach juniorskich Maciek nadal regularnie trafia do siatek swich przeciwników. Na obecną chwilę Maciej Świerczyński zanotował łącznie 21 seniorskich występów w czerwono-czarnych barwach (20 w IV lidze i 1 w Pucharze Polski), spędzając na murawie 622 minuty (573 w lidze i 49 w PP). Ale jesteśmy przekonani, że w kolejnym sezonie może ich uzbierać zdecydowanie więcej i w dużo większym wymiarze czasowym.

Fto.: Maciej Świerczyński kończy dziś 18 lat.

 

Maćkowi życzymy zdrowia, szczęścia w życiu osobistym oraz sukcesów w nauce. Oczywiście życzymy mu również samych udanych występów w barwach Startu w kolejnym sezonie, no i premierowego czerwono-czarnego gola! Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze oraz wszyscy sympatycy „Dumy Namysłowa”. Sto lat „Świru”! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy