Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Oleksandr świętuje!

Odsłony: 1871

W namysłowskim Starcie urodzinowe święto. Okazję do wzniesienia toastu ma Oleksandr Lavrinenko, kończący 24 lata. Nasz stranieri (obecnie jeden z dwóch) przybył do Namysłowa z 9-tysięcznej miejscowości Zavodske (obwód połtawski) na Ukrainie, gdzie występował w ekipie Kharchovyk Chevonozavodske. Olek de facto przyjechał ze swoich rodzinnych stron, choć mimo młodego wieku, wcześniej zdążył zaliczyć kilka innych klubów. Jego pierwszym zespołem był FK Molod Poltava, odpowiednik Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce, gdzie szlifował swoje umiejętności piłkarskie. Potem trafił do CV Olka, a stamtąd do FK Karlika, który jeszcze niedawno występował w II lidze ukraińskiej (klasa rozgrywkowa nr 3). Z kolei wykaz piłkarskiego CV Lavrinenki dopełnia FK Lubny.

Występujący na pozycji bocznego pomocnika bądź napastnika Olek wprowadził się do naszego zespołu bardzo obiecująco. Wiosną, od momentu załatwienia formalności, ukraiński zawodnik wystąpił we wszystkich spotkaniach Startu – łącznie 15 – strzelając 4 gole, w istotnym stopniu przyczyniając się do utrzymania NKS-u w IV lidze. Jego stabilna pozycja jesienią odrobinę osłabła, bowiem Olek w poprzednim półroczu wystąpił w 12 meczach. Przełożyło się to także na skuteczność, gdyż zdołał tylko raz trafić do siatki (w meczu przegranym 3-5 z LZS-em Piotrówka). Łącznie w czerwono-czarnych barwach Lavrinenko miał okazję zagrać 27 razy (25 w lidze i 2 w Pucharze Polski), strzelając 5 goli (wszystkie w rozgrywkach ligowych). Warto dodać, że Olka charakteryzuje niezła szybkość i umiejętności techniczne, co oczywiście w naszych namysłowskich warunkach jest zawsze atutem.

Fot.: Oleksandr Lavrinenko, ukraiński atakujący Startu Namysłów, kończy dziś 24 lata.

 

Olkowi z okazji urodzin życzymy wszystkiego co najlepsze, sukcesów sportowych z namysłowskim Startem oraz zadowolenia z życia prywatnego i zawodowego. Przy okazji życzymy mu też powrotu do żelaznego składu zespołu, co biorąc pod uwagę jego zwyżkującą formę w ostatnich meczach kontrolnych, jest bardzo prawdopodobne. Do życzeń przyłączają się koledzy z drużyny, klubowi działacze i sympatycy czerwono-czarnych. Сто років Олександр! Sto lat Olek! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy