Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny Rafała

Odsłony: 2914

Pierwszy dzień świąt, to dla chrześcijan data szczególna. Tego dnia na świat przyszedł Chrystus. Dlatego obchodzący także dziś urodziny Rafał Samborski może czuć się z tego powodu mocno wyróżniony. Rafał kończy dziś 31 lat i z tej okazji składamy mu same radosne życzenia. Co ciekawe, „Sambor”, to taki piłkarski Zbawiciel Startu, dzięki golom którego w ostatnich latach osiągaliśmy przyzwoite wyniki… Dodajmy, że pochodzący z Żabińca snajper jest wychowankiem Budowlanych Pokój.

Czerwono-czarne barwy Rafał Samborski przywdziewa od wiosny 2010 roku. Wtedy to po raz drugi w karierze trafił do największego klubu sportowego w Namysłowie. Pierwszym razem na poziomie seniorskim Rafał pojawił się w Starcie w sezonie 2002/03, po czym przez wiele lat był sztandarową postacią LZS-u Starościn.

Po ostatniej wiośnie, kiedy to ze względu na kontuzję wypadł ze składu, w bieżącym sezonie „Sambor” ponownie jest jednym ze sztandarowych goleadorów NKS-u. W 16 grach (15 w lidze i 1 w Pucharze Polski) zdobył 9 goli (8 ligowych i 1 pucharowy), co oczywiście w namysłowskich warunkach jest wynikiem więcej niż dobrym. Ale kibiców bardziej pewnie interesuje globalny dorobek bramkowy Rafała w czerwono-czarnych barwach. Tu nasz płowowłosy snajper ściga Patryka Pabiniaka, chcąc jako drugi w historii piłkarz - po reaktywacji Startu w 2000 roku - przekroczyć barierę stu goli. I trzeba przyznać, że jest na dobrej drodze, bowiem na dziś na jego koncie zapisaliśmy 94 gole (78 w lidze, licząc z jednym jedynym golem ligowym strzelonym w sezonie 2002/03 Sudetom Burgrabice oraz 16 w rozgrywkach pucharowych), co naturalnie lokuje go w gronie najlepszych czerwono-czarnych strzelców w historii. Dodajmy, że od momentu powrotu do Startu w 2010 roku, Rafał wystąpił łącznie w 191 oficjalnych meczach (176 ligowych i 15 w PP).

Fot.: Rafał Samborski (na pierwszym planie) kończy dziś 31 lat.

 

Rafałowi życzymy oczywiście zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Życzymy mu również samych pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie oraz… kolejnych sukcesów z namysłowskim Startem, włącznie z wiosennym wstąpieniem do czerwono-czarnego „Klubu 100”! Do życzeń przyłączają się klubowi koledzy, działacze oraz wszyscy sympatycy NKS-u. Sto lat „Sambor”! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy