Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Urodziny Ivana

Odsłony: 5980

W namysłowskim Starcie dziś urodzinowe święto, do tego bardzo okrągłe. 20 lat kończy nasz bramkarz Ivan Kodliuk, który do ekipy czerwono-czarnych dołączył przed rozpoczęciem obecnego sezonu.

Wydawało się, że wobec mocnej pozycji Wojtka Stasiowskiego w bramce, Ivan będzie jego zmiennikiem. Tymczasem zaprzestanie treningów przez naszego weterana spowodowało, że młody golkiper zadebiutował w drużynie już w pierwszym meczu o punkty (09.08. w Nysie z Polonią – przyp. aut.).

Ivan pochodzi z Ukrainy i jest czwartym w historii obcokrajowcem, który występuje w barwach Startu Namysłów. Urodził się w Zbarażu, a w piłkę zaczął grać już w wieku 6 lat w miejscowej ekipie FK. Jako 15-letni obiecujący bramkarz znalazł się na testach w Karpatach Lwów. Ostatecznie jednak do gry Kodliuka w największym klubie zachodniej części Ukrainy nie doszło, gdyż sprzeciwili się temu rodzice, nie wyrażając zgody na grę młodego chłopaka daleko od domu. Ivan wrócił więc do Zabraża, gdzie po roku treningów zadebiutował w III-ligowym Hałyczu Zbaraż. Niestety, w swoim szóstym występie obecny goalie NKS-u złamał nogę, więc siłą rzeczy zmuszony był przerwać grę i podjąć rehabilitację. Półroczna praca nad odzyskaniem sprawności powiodła się, ale zmieniły się także plany Ivana, który wyjechał do Polski. W naszym kraju także ciągnęło go na murawę, więc zaczął od gry w LZS-ie Trzcinica, po czym pojawił się w Victorii Ostrzeszów. Z kolei zanim znalazł się w kadrze Startu, terminował jeszcze między słupkami Polonii Domaszowice.

Fot.: Bramkarz Ivan Kodliuk (na zdjęciu) kończy dziś 20 lat.

 

Po wpadce w niedawnym, zremisowanym 1-1 meczu ze Swornicą Czarnowąsy (gdzie najpierw w świetnym stylu obronił karnego Ścisło, a następnie zanotował dużego klopsa, w wyniku którego straciliśmy gola) Ivan stracił miejsce w składzie na rzecz Patryka Zacharskiego. Ale sumiennie pracuje na treningach, aby z powrotem pojawić się między słupkami. Na obecną chwilę I.Kodliuk ma na koncie 6 oficjalnych gier w czerwono-czarnych barwach (wszystkie w IV lidze) i zapowiada, że na tym na pewno nie poprzestanie.

Ivanowi życzymy zdrowia, szczęścia i zadowolenia w życiu prywatnym, a także sukcesów na uczelni oraz murawie. Wobec wspomnianej absencji boiskowej, życzymy mu również szybkiego powrotu do wyjściowego składu i samych świetnych interwencji. Do życzeń przyłączają się koledzy z zespołu, klubowi działacze oraz sympatycy NKS-u. Sto lat Ivan! [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy