Osiemnastka Szymona

Odsłony: 5569

Meczowy dzień, to idealna okazja do przeżywania czysto sportowych emocji. No, a jeśli do tego dochodzą urodziny, to okazja nadarza się podwójna. Dziś w namysłowskim Starcie jubilatem jest Szymon Szczygieł, kończący 18 lat. Osiemnastka, to nie tylko umowne wejście w wiek dorosłości, ale również piłkarski czas, w którym warto pokazać pełnię umiejętności na boisku.

Szymon, to oczywiście czerwono-czarny wychowanek, który przeszedł kilka szczebli młodzieżowego wtajemniczenia futbolowego. Do seniorskiej kadry NKS-u dołączył przed poprzednim sezonem, na początku sierpnia 2015 r. W tym okresie Szymek nie miał może zbyt wielu okazji do występów, niemniej kibice zapamiętali go, zwracając uwagę na ruchliwość i boiskową sumienność pomocnika. Debiut zaliczył 8 sierpnia 2015 r. i pewnie dziś wymazał go już skutecznie z pamięci. Nie dlatego, że słabo zagrał, gdyż wszedł na murawę w momencie gdy wszytko było już jasne (to przegrana inauguracja sezonu – aż 0-4 – z LZS-em Starowice Dolne). Później było już jednak lepiej. Dziś Szymon Szczygieł ma na swoim koncie dokładnie 11 meczów w czerwono-czarnym trykocie (9 w IV lidze i 2 w Pucharze Polski), w których spędził na murawie 307 minut (153 w lidze i 154 w pucharze). Co ciekawe, w ostatnią środę Szymon po raz pierwszy zagrał pełne 90 minut w Starcie (w pucharowej grze z LZS II Starowice Dolne) i od razu zanotował swojego premierowego gola (Start wygrał 4-0, a Szczygieł otworzył wynik)! Mamy nadzieję, że to dobry wstęp do jego nowego, lepszego rozdziału w przygodzie z futbolem.

Naszemu jubilatowi życzymy zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym oraz sukcesów w szkole. Życzymy mu także częstszych występów w „Legendarnych Czerwono-Czarnych”, które ugruntowywać będą jego pozycję w drużynie. A skoro dziś mecz w Głubczycach, to życzymy Szymkowi nie tylko kolejnego występu, ale i pierwszego tym razem gola w rywalizacji o punkty! Sto lat Szymon! [KK]