AZS PWSZ Nysa - Start Namysłów 2:3

Odsłony: 5076

Mamy to! Siatkarze namysłowskiego Startu wygrali na trudnym terenie w Nysie pierwszy finał play-off z AZS-em PWSZ. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, choć końcowy triumf 3:2 stawia nas w lepszej sytuacji przed rewanżem. Nic nie zapowiadało jednak takiego obrotu spraw. Namysłowianom ciężko było wejść w mecz. W efekcie słabą zagrywką i odbiorem piłki oddali pierwszego seta do 13. Druga partia przebiegała już jednak pod dyktando NKS-u. Dobry blok oraz zagrywka i gra w polu pozwoliła bezpiecznie wygrać drugą rozgrywkę do 19. Na trzecią partię czerwono-czarni wyszli podbudowani i zmotywowani, ale niestety, nastąpiła powtórka sytuacji z premierowej odsłony. Do tego doszło sporo błędów indywidualnych z naszej strony, co doprowadziło do wysokiego oddania seta dla AZS-u 25:18. Czwarta partia, to odbudowanie się naszych siatkarzy i spokojna wygrana do 17. Tie-break to przeważnie w siatkówce loteria, jednak tym razem od początku układał się on po naszej myśli. Od pierwszych piłek nasz team wypracował bezpieczną przewagę, którą dowiózł do końca meczu, wygrywając seta 15:7, a cały mecz 3:2.

Podsumowując, to nie był najlepszy występ naszych siatkarzy i jest jeszcze nad czym pracować. Niemniej za dwa tygodnie czeka obie drużyny drugi, a zarazem decydujący mecz o mistrzostwie województwa. Oby ponownie zwycięski. Do zobaczenia w namysłowskiej hali Orła przy Kolejowej. HEJ START!

Nysa, dn. 25.03.2017 r. (sobota) – godz. 16:00
1. mecz finału play-off o mistrzostwo III ligi opolskiej

AZS PWSZ NYSA – NKS START NAMYSŁÓW 2:3 (25:13, 19:25, 25:18, 17:25, 7:15)

NKS START: Leszczyński, Porębski, Krzesaj, Borgula, Brus, Uczułka, Wierdak (libero), P.Kostecki, Nowakowski, Wieczorek, Mikitów [k], Białek.
Trener: Stefan KOSTECKI.