Wyrównana walka z Siatkarzem

Odsłony: 5134

W niedzielę siatkarze namysłowskiego Startu po raz 11-ty w sezonie wybiegli na parkiet. I co kibiców czerwono-czarnych bardzo ucieszyło – nasz zespół po raz 11 zszedł z boiska w roli zwycięzców! Tym razem po zaciętym i pełnym emocji meczu okazaliśmy się o kilka piłek lepsi niż gospodarze zawodów, ekipa Siatkarza Otmuchów.
Wzorem poprzedniego spotkania, także i teraz trener czerwono-czarnych dał pograć zawodnikom, którzy w trakcie rozgrywek spędzili mniej minut w wyjściowym zestawieniu Startu.
Pierwszy set okazał się wyrównany. Obie drużyny szły „łeb w łeb” do momentu, gdy decydowały się losy otwierającej mecz partii. Wówczas goście z Namysłowa odskoczyli miejscowym na kilka oczek i wypracowanej przewagi już nie zaprzepaścili, ostatecznie rozstrzygając seta wynikiem 25:22.
Druga partia była jeszcze bardziej zacięta, o czym świadczy jej rezultat (27:25). W niej raz prowadzili namysłowianie, by chwilę później stracić je na rzecz Siatkarza. Nikt nie zamierzał oddać seta bez walki. Więcej szczęścia mieli jednak namysłowscy volleyballiści. Seta skutecznym atakiem zakończył Szymon Nowakowski, dzięki czemu kapitał czerwono-czarnych był już spory.
Trzecia odsłona, to właściwie powtórka dwóch wcześniejszych. Miejscowa publika ponownie obejrzała emocje do ostatniej piłki meczu i co cieszyło tylko nas, ponownie obronną ręką wyszli z rywalizacji Startowcy, dzięki czemu zgarnęli kolejne 3 punkty.
To było dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn. Nas radował fakt, że mimo gry zawodnikami dopiero aspirującymi do regularnych występów, Ci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując coachowi, że może na nich liczyć w każdej chwili. A kłopoty bogactwa, to zawsze miłe kłopoty.
Za tydzień czeka nas ostatni mecz z teamem z Gorzowa Śląskiego. Niestety, już dziś wiadomo, że trener nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych graczy. Widząc jednak, jak zaprezentowali się pozostali zawodnicy z szerokiego składu NKS-u, na pewno "TANIO SKÓRY NIE SPRZEDAMY". [SK]

Kałków, dn. 13.03.2016 r. (niedziela) – godz. 18:00
13. kolejka III ligi opolskiej w siatkówce mężczyzn

SIATKARZ OTMUCHÓW – NKS START NAMYSŁÓW 0:3 (22:25, 25:27, 23:25)

SIATKARZ: Gmernicki Grabowski, Zyzak, Kloryga, Wydra, Przybyszewski, Satora (libero) oraz Tetera, Bocheński, Bugański, Rasała, Jewulski, Juras (libero).
Rezerwowi: ?.
Trener: ?.

NKS START: Brus, Mikitów, Wieczorek, Bojarzyński, Borgulat, Włodarczyk, Wierdak (libero) oraz Nowakowski, Bieniawki, Leszczyński, Porębski, Kostecki, Warga.
Rezerwowy: Grzyb.
Trener: Stefan KOSTECKI.

Sędziowali: Kaflowski I, Mazur II i Tomsz (sekretarz).