Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Piłkarze Startu zaczęli!

Odsłony: 2513

Tytułowe stwierdzenie nie odnosi się oczywiście do premiery sezonu, bo ta dopiero za miesiąc. Jak najbardziej dotyczy jednak ważnego kroku w kierunku (oby!) dobrych występów w IV-ligowej rundzie jesiennej piłkarzy Startu Namysłów. Wczoraj bowiem czerwono-czarni rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Przygotowania zapowiadające się na krótkie, ale bardzo intensywne. Na premierowym treningu trener Damian Zalwert zastał grupę 18 zawodników, których po powitaniu i przedstawieniu krótkiego wstępu nakreślającego najbliższe tygodnie, zaprosił do pracy. Ta potrwała kilkadziesiąt minut, po czym piłkarze w poczuciu spełnionego, pierwszego obowiązku, udali się przed telewizory, aby oglądać półfinałową batalię Mistrzostw Świata 2018 pomiędzy Francją i Belgią. Oczywiście to dopiero pierwsze koty za płoty, ale w porównaniu z ostatnimi latami, na nowy sezon patrzymy z nieco większym optymizmem. Opieramy go oczywiście nie tylko na świetnej punktowo wiośnie w wykonaniu czerwono-czarnych, ale przede wszystkim fakcie odgrywania ważnej roli przez namysłowską młodzież. Chłopcy okrzepli, uwierzyli w siebie i swoje niemałe umiejętności, więc i dali nam już w tym roku naprawdę sporo powodów do zadowolenia. I liczymy, że będą to od sierpnia do listopada kontynuować. Terminy gier w IV lidze opolskiej zdążyliśmy już poznać, więc teraz tylko czekamy na losowanie par i konkretnych przeciwników w danych dniach meczowych. Dziś natomiast chcemy poinformować o szczegółowym planie przygotowań, który na najbliższy miesiąc rozpisał namysłowski coach.

Zacznijmy od informacji, że oprócz wczorajszego treningu, kolejne odbędą się dziś, w czwartek i najprawdopodobniej w piątek. Generalnie pierwsze dwa tygodnie pracy, to każdorazowo cykl czterech jednostek treningowych, kończonych jednostką numer pięć, czyli grą kontrolną. Z kolei dwa ostatnie tygodnie, to praca zbieżna z tą, którą chłopcy wykonują w trakcie sezonu, tj. trzy jednostki i mecz. W miarę możliwości trener Zalwert przewiduje pracę nad wytrzymałością, ale duży nacisk położy też na aspekty taktyczne i stałe fragmenty gry. Skoro wiosną ten kierunek przyniósł wymierne efekty, to warto faktycznie kontynuować obraną drogę. Odpoczynku po poprzednim sezonie nie było zbyt dużo, a i czasu na pracę niewiele. Trzeba więc spokojnie wejść w okres pracy, a tuż przed ligą zaordynować zespołowi konkretniejsze „doładowanie”.

Fot.: Pierwsze spotkanie, to przedstawienie planu przygotowań i spokojne wejście w pracę.


Kibiców zdecydowanie bardziej niż treningi, interesują sparingi. No to informujemy, że pierwszy z nich czeka Start już w najbliższą sobotę. Zmierzymy się z sycowską Pogonią na jej terenie (godzina jeszcze do ustalenia). Uprzedzając fakty, w Namysłowie raczej sparingowo nie zagramy, bo parę dni temu przystąpiono do modernizacji murawy (na pierwszy ogień poszły pola bramkowe – przyp. aut.). Pogoń, to tegoroczny mistrz wrocławskiej klasy B (w grupie IV), który przez sezon przeszedł jak burza (21 zwycięstw i tylko 1 porażka). Trudno powiedzieć, czego możemy się spodziewać po rywalu, który w swoich rozgrywkach nie miał sobie równych. Ale to jednak tylko beniaminek klasy A, więc liczymy na dobre otwarcie NKS-u w konfrontacji z klubem, któremu prezesuje były piłkarz i niedawny trener Startu, dobrze wspominany u nas Grzegorz Rosiek. W drugiej grze poprzeczka pójdzie wyżej, bo czeka nas konfrontacja z Żubrami Smarchowice Śląskie. Nasi sąsiedzi zza miedzy bardzo korzystnie prezentowali się w poprzednim sezonie, lokując się na koniec swoich rozgrywek (opolska klasa okręgowa, gr. I) na wysokiej, 5. pozycji. Mecz numer 3, to z kolei rywalizacja z kolejnymi sąsiadami, choć już z innego województwa. Mamy na myśli piłkarzy Widawy Bierutów, z którymi także zagramy w roli gości. Widawianie, to 9. ekipa wrocławskiej okręgówki, więc i na to spotkanie trzeba się będzie sprężyć, aby kibice Startu nie czuli się rozczarowani. No i na deser (na tą chwilę) dojdzie do rywalizacji dwóch IV-ligowców. Chodzi o spotkanie zaplanowane na 1 sierpnia br. w Marcinkowicach, gdzie podejmie nas miejscowy Sokół. A marcinkowiczanie, to 4. drużyna poprzedniego sezonu w IV lidze dolnośląskiej (grupa wschodnia), z całkiem sporymi aspiracjami na najbliższą kampanię. No i to także finalista silnie obsadzonego dolnośląskiego Pucharu Polski (przegrali tam jednak decydujący mecz z dzierżoniowską Lechią). Jest jeszcze do zagospodarowania termin 5 sierpnia, na dzień dzisiejszy widniejący w naszym grafiku jako „okienko”. Ale o tym, czy zostanie wypełniony (a to dokładnie tydzień przed startem IV ligi), w najbliższym czasie zadecyduje namysłowski sztab.

Wydaje się, że cztery mecze kontrolne na przestrzeni miesiąca, to liczba, która powinna wystarczyć do soldinego przygotowania się do premiery. No, ale oczywiście boisko zweryfikuje nasze plany i oczekiwania. Tak kibiców, jak i samych piłkarzy.

LETNI OKRES PRZYGOTOWAŃ STARTU NAMYSŁÓW - 2018 R.

Data

Dzień

Miejsce

Godz.

Rywal

10.07

wtorek

Namysłów

18:15

Początek letnich przygotowań – pierwszy trening.

14.07.

sobota

Syców

??:??

Pogoń Syców (wrocławska klasa B, gr. IV – 1. m-ce, awans do klasy A)

21.07.

sobota

Smarchowice Śląskie

??:??

Żubry Smarchowice Śl. (opolska klasa okręgowa, gr. I – 6. m-ce)

28.07.

sobota

Bierutów

??:??

Widawa Bierutów (wrocławska klasa okręgowa, gr. I – 9. m-ce)

01.08.

środa

Marcinkowice

??:??

Sokół Marcinkowice (IV liga dolnośląska, gr. wschód – 4. m-ce)

04.08.

sobota

-

-

brak sparingpartnera – prawdopodobnie wolny termin

11.08.

sobota

?

17:00

Jesienna inauguracja IV ligi opolskiej (rywal jeszcze nieznany)

15.08.

środa

Branice

16:00

Orzeł Branice (1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski)

UWAGA: W nawiasach podano kolejno: klasę rozgrywkową rywala oraz miejsce na koniec sezonu 2017/18. Brakujące godziny meczów ustalone zostaną w terminach późniejszych.


Druga sierpniowa sobota, to już pojedynek o IV-ligowe punkty (11.08. – godz. 17:00). Nie musimy dodawać, że namysłowscy kibice liczą na udaną inaugurację, dzięki której chłopcy być może pójdą za ciosem. No, ale nie wiemy jeszcze, z kim będziemy się mierzyć. Mając jednak na uwadze radosny okres wiosny, żywimy nadzieję, że tym razem nie dojdzie do falstartu i już po pierwszym spotkaniu zameldujemy się w górnej połówce tabeli. A cztery dni później kolejny oficjalny mecz, tym razem w Branicach z Orłem, w ramach I rundy wojewódzkiego Pucharu Polski (15.08. – godz. 16:00). Nie musimy dodawać, że i tu (zwłaszcza tu) czekamy na wygraną i awans do kolejnej rundy.

Do rozpoczęcia sezonu zostało 31 dni. Po prawdzie to tylko 31 dni, które upłyną błyskawicznie. Życzmy więc naszym ulubieńcom dobrej formy już w momencie rozpoczęcia treningów, unikania urazów i tylko tendencji zwyżkowej. Na razie pasów jeszcze nie zapinamy, choć pierwsze przetarcie (to testowe) już za 3 dni. Ale i tak już zdążyliśmy się stęsknić za emocjami i czerwono-czarnymi walczakami na murawie. Na szczęście to lato, więc nastąpią one niebawem. [KK]

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy