Olimpia Lewin Brzeski - Start Namysłów 0-3

Odsłony: 2720

Ostatni sparing w wykonaniu namysłowskiego Startu przywrócił w kibicach lekki optymizm u progu początku drugiej połowy sezonu. Pojedynek z aspirującą do gry w IV lidze Olimpią Lewin Brzeski był dość jednostronny, a końcowy wynik sprawiedliwy. Wygrana czerwono-czarnych 3-0 ani przez moment nie była zagrożona, a na ścisłość bliżej było gościom do zdobycia czwartego gola, niż miejscowym do trafienia honorowego. Oczywiście nie podpalamy się nadmiernie końcowym rezultatem, bo jednak mówimy o sukcesie z wiceliderem klasy okręgowej. Bardziej cieszy nas poukładana gra naszych ulubieńców i kreowanie sytuacji podbramkowych. Spotkanie przez 90 minut było pod kontrolą namysłowian i przy całym szacunku dla ambitnie grających rywali, trudno znaleźć dłuższy fragment, w którym Ci przycisnęliby naszą drużynę.

Do przerwy namysłowianie wypracowali jednobramkowy zapas, zresztą po stałym fragmencie gry. W 18’ w polu karnym gospodarzy faulowany był D.Adrian, więc arbiter wskazał na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki. Do piłki podszedł P.Pabiniak, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. I tu ciekawostka, pokonanym był Patryk Rachel, czyli klubowy kolega naszego snajpera. A jak to możliwe? Przed meczem „Olimpijczycy” zgłosili problem z obsadą swojej bramki i stąd po krótkiej rozmowie obu trenerów postanowiono, że między słupkami gospodarzy gościnnie zagra właśnie Rachel, który zaprezentował się naprawdę przyzwoicie, m.in. w 30’ broniąc sytuację „sam na sam” ze strzelcem pierwszej bramki. Z kolei w 32’ gospodarzy przed stratą gola uratowała poprzeczka, bo w nią z 10 metrów huknął Ptak.

Zaraz po przerwie (48’) nasz zespół stracił piłkę w środku pola i po szybkim prostopadłym zagraniu, jeden z rywali wyszedł naprzeciw Spedy. Nasz goalie zdołał jednak dobrym wyjściem zażegnać niebezpieczeństwo. Niewykorzystana szansa zemściła się na miejscowych w 52’. Wówczas Sarnowski przejął futbolówkę na połowie rywali, po czym efektownie ograł przeciwnika i popędził na przedpole Olimpii. Tam (na wysokości 17 metra) z prawej strony szesnastki idealnie zagrał do wbiegającego z przeciwnej flanki Świerczyńskiego, który znalazł się „1 na 1” z bramkarzem i z 7 metrów umieścił piłkę w siatce. Niebawem (54’) po składnej akcji i wrzutce „kuli” na 9 metr (podawał Szczygieł) efektowny wolej D.Adriana poleciał nad bramką. Gdyby nasz strzelający był bardziej precyzyjny, to pewnie oglądalibyśmy efektowne trafienie. Doczekaliśmy się jednak trzeciej bramki, która padła w 79’. Ładna wymiana podań przed szesnastką między Wilczyńskim, Sarnowskim i D.Adrianem zakończyła się perfekcyjnym dograniem „skóry” z prawego narożnika pola karnego do Biczysko, który z 5 metrów dopełnił głową formalności. Zespół z Lewina Brzeskiego mógł postarać się o gola w przedłużonym czasie gry. W 90+1’ napastnik Olimpii przy próbie mijania na 20 metrze Spedy został przez niego zahaczony. W meczu o punkty byłoby to pewnie równoznaczne z obejrzeniem przez bramkarza czerwonego kartonika, tymczasem w teście arbiter odgwizdał rzut wolny. Niezły strzał ze stojącej piłki minął jednak czerwono-czarną świątynię o kilkanaście centymetrów i za chwilę mecz się zakończył.

Obszerną relację z pojedynku Olimpia Lewin Brzeski – Start Namysłów zamieścimy niebawem. [MK, KK]

Lewin Brzeski, dn. 02.03.2019 r. (sobota) – godz. 11:00
mecz sparingowy nr 5

OLIMPIA LEWIN BRZESKI – NKS START NAMYSŁÓW 0-3 (0-1)

0-1 P.Pabiniak 18’ rzut karny
0-2 Świerczyński 52’ (asysta Sarnowski)
0-3 Biczysko 79’ głową (asysta D.Adrian)

OLIMPIA: Rachel (gościnnie) – Moczko, Raś, Witkowski, Węgłowski – Mendak, Michalak, Skut, Doszna, Schwarz – Zajączkowski.
Grał ponadto: Gardziej.
Trener: ?

NKS START: Speda – Zieliński (83.Stajszczyk), R.Czech, Żołnowski, Kamil Błach (89.D.Maćków) – Szczygieł (70.Wilczyński), Sarnowski (79.Ptak), Ptak (70.Ciupa), Świerczyński (79.J.Wojciaczyk) – D.Adrian (79.Klimczak) – P.Pabiniak (46.Biczysko).